بهنام صدیقی

Behnam-Sadighi

متولد ۱۳۵۸ ، ساری

بهنام صدیقی فارغ‌التحصیل کار‌شناسی عکاسی در سال ۱۳۸۷ از دانشکده هنرهای زیبا دانشگاه تهران است. او سابقه‌ی عکاسی مطبوعاتی مابین سال‌های ۱۳۸۲ تا ۱۳۸۶ در نشریات سراسری همچون مجله فرهنگ و پژوهش، روزنامه جام جم، روزنامه آینده نو و آژانس عکس سوره را دارد.

علاوه بر این آثار او در مجلات تخصصی عکس، عکسنامه، حرفه هنرمند و مجله آنلاین ایتالیایی ویتنس ژورنال و لند اسکیپ استوریز منتشر شده است. از صدیقی دو کتاب با عناوین «اکباتان، غرب تهران» (۱۳۸۸- نشر ماه‌ریز) و «یادآوری» (۱۳۹۳- نشر موتوبوکز) روانه بازار شده است.

آخرین نمایشگاه‌های انفرادی صدیقی با عناوین «تعطیلات» در گالری راه ابریشم تهران (۱۳۹۲) و «یادآوری»  در گالری شو روم لندن (۱۳۹۳) برگزارشده است. او از سال ۱۳۸۸ به تدریس عکاسی در دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزشی هنری همچون دانشگاه غیرانتفاعی مازیار، دانشگاه علمی‌کاربردی فرهنگ و هنر شماره یک ساری، مجتمع فنی تهران، کلاس‌های آزاد هنری دانشگاه تهران و موسسه عکاسی حرفه‌ای پرداخته است.

صدیقی پس از کسب جوایز متعدد از جشنواره‌های داخلی، در سال ۱۳۹۲ برنده جایزه هنر معاصر ایران از بنیاد مجیک آو پرشیا و کسب اقامت هنری در بنیاد دلفینا لندن شد.