گردهمایی عکاسان جنوب در بستک به کار خود پایان داد

0

Sobhan Jamedar
انجمن عکاسان بستک هرساله به‌عنوان نماینده‌ی بخشی از هنرمندان این دیار همایش عکاسی با رویکردی آموزشی و هم‌اندیشانه در میان عکاسان جنوب با حضور و دعوت عکاسانی از تمامی‌مناطق جنوبی کشور و چندین مدرس عکاسی برگزار می‌کند.

سبحان جامه‌دار رئیس انجمن عکاسان بستک و دبیر سومین گردهمایی عکاسان جنوب کشور در مراسم اختتامیه اظهار داشت: هنرمندان عکاس جنوب کشور با همه توانمندی‌ها و پتانسیلی که دارند متأسفانه به جایگاه واقعی خود در سطح کشور نرسیده‌اند. هدف انجمن از برگزاری این گردهمایی از همان سال اول برنامه‌ای مدون داشتن برای نشست‌های هم‌اندیشانه تحت‌عنوان رسیدن به اهداف مشترک در بین تمامی‌انجمن‌های عکاسان جنوب و پیشبرد آن‌ها و همچنین تشکیل کارگروهی از تمامی‌عکاسان جنوب در جهت تصمیم‌گیری‌های واحد و مشترک در بین این انجمن‌ها بود که این موضوع باعث قدرتمند ساختن عکاسان این منطقه در کشور خواهد شد. هدف دیگر ما آماده‌سازی بستری مناسب برای شکل‌گیری ارتباطات و انتقال اطلاعات در بین فضای عکاسان پایتخت و عکاسان جنوب بود که هر دوره به همت خود عکاسان منطقه و دلسوزان این مسیر به هدف‌مان نزدیک‌تر می‌شویم.

وی اضافه کرد: جشنواره‌های عکس استانی ظرفیت خوبی را برای حضور هنرمندان و سنجش میزان آمادگی آنان ایجاد می‌کند لذا به همین دلیل امسال جشنواره عکاسی کوخرد را به همت عکاسان کوخرد در گردهمایی ترتیب دادیم که هرساله سعی‌مان را بر حرفه‌ای‌تر شدن آن خواهیم کرد.

Bastak-4

رئیس انجمن عکاسان بستک ضمن ابراز تأسف از تعطیلی دوساله جشنواره عکس اردیبهشت هرمزگان خاطرنشان کرد: جشنواره‌ اردیبهشت شاه‌راه ارتباطی چندساله بین عکاسان هرمزگانی با عکاسان دیگر نقاط کشور بود، جایی برای نشان دادن و دیده شدن عکاسان ما بود که خودمان آن فضا را به‌گونه‌ای حرفه‌ای محیا می‌ساختیم.

جامه‌دار همچنین اظهار کرد: امسال از چهار استان جنوبی کشور (چهارده شهرستان) در گردهمایی عکاسان جنوب کشور در بستک حضور داشتند که ما این حضور را نشان اعتماد بیش‌ازپیش عکاسان جنوبی به انجمن عکاسان بستک و تیم اجرایی این گردهمایی می‌دانیم.

وی ضمن تقدیر از بردیا سعادت، بهنام صدیقی و حسام‌الدین انصاریان به‌عنوان مدرسین کارگاه‌ها گفت: حضور این سه مدرس گران‌قدر در انجمن عکاسان بستک به غنای علمی‌و هنری گردهمایی افزوده و ما را در رسیدن به اهدافمان در این برنامه نزدیک‌تر ساختند.

Bastak

ایشان همچنین با قدردانی از رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی‌بستک، اعضای انجمن عکاسان بستک، هیئت اجرایی گردهمایی، عکاسان کوخرد و جناح، اداره امور کتابخانه‌ها، عکاسی جوانان و … گفت: هرچند راه طولانی و دشواری در پیش رو داریم اما این قول را به شما می‌دهم اگر با این انرژی و صمیمیت به فعالیت‌مان در جنوب کشور ادامه دهیم قطعا در ده سال آینده قطب اول عکاسی در ایران خواهیم بود.

در مراسم اختتامیه، از مدرسین تقدیر به عمل آمد و برگزیدگان جشنواره عکاسی کوخرد اعلام شدند. همچنین در مراسم اختتامیه سومین گردهمایی عکاسان جنوب از لوگوی انجمن عکاسان بستک رونمایی و پس‌ازآن توسط شرکت‌کنندگان امضا شد

گردهمایی عکاسان جنوب کشور که سومین دوره خود را تجربه می‌کند، همه‌ساله در نخستین روزهای فروردین‌ماه برگزار می‌شود.