برگزیدگان سومین جشنواره عکس کِرَسم اوز

0

Evaz-Poster

سومین جشنواره‌ی عکس کشوری «کرَسم اوز» با دریافت مجموعاً ۱۰۴۴ عکس از طریق سایت evazphoto.ir وارد فاز داوری شد. عکاسان سراسر کشور تعداد ۷۵۳ تک‌عکس و ۴۱ مجموعه‌عکس را در بخش اصلی (خانواده) وارد مسابقه کردند. بخش ویژه‌ی جشنواره نیز باهدف حمایت از عکاسان علاقه‌مند منطقه، میزبان ۶۸ تک‌عکس و ۲ مجموعه‌عکس بوده است.
هیات داوران جشنواره متشکل از دکتر مهدی مقیم‌نژاد، محسن بایرام‌نژاد و به‌آذین کرامتی طی چند مرحله بازبینی آثار، در بخش اصلی ۳۰ تک‌عکس و یک مجموعه‌عکس و در بخش ویژه‌ی اوز نیز ۵ تک‌عکس و یک مجموعه‌عکس را جهت نمایش و چاپ در کتاب مربوطه برگزیدند.
لازم به ذکر است که ۳ اثر حائز رتبه (به‌صورت هم‌سطح) در بخش اصلی و ۱ اثر حائز رتبه در بخش ویژه در آئین اختتامیه‌ی این جشنواره، همزمان با «روز شهر اوز» به تاریخ ۷/۱/۱۳۹۵ معرفی خواهند شد. طبق تصمیم شورای سیاست‌گذاری جشنواره عکس کشوری اوز و با در نظر گرفتن اهمیت «موضوع خانواده» و قابلیت رسانه‌ی عکاسی در به‌تصویرکشیدن خلاقانه‌ی جلوه‌هایی از این موضوع مهم در زمانه‌ی معاصر، دوره‌های آتی جشنواره‌ی کرَسم اوز نیز حول همین محور برگزار خواهد شد.
دبیرخانه‌ی جشنواره مستقل کِرَسم اوز ضمن سپاس از تمامی‌هنرمندانی که در این رویداد هنری مشارکت داشتند، اسامی‌برگزیدگان را بدین ترتیب اعلام می‌نماید:

بخش اصلی (خانواده):
مجموعه‌عکس: محمدرضا مسندانی از بندرعباس
تک‌عکس: امین رحمانی از تاکستان (۲ اثر)، ئاریز قادری از سنندج (۲ اثر)، حسن دهقان دوست از ارومیه (۲ اثر)، محسن کابلی از گرگان (۲ اثر)، نسترن فرجاد پزشک از مشهد (۲ اثر)، شهاب ناصری از سنندج (۲ اثر)، عبداله حاجی‌پور از کازرون، آیدا فرخاد رسولی از تبریز، علی کریمی‌زاده از اردکان یزد، علی مجید ناتری از قزوین، علیرضا رستمی‌از همدان، امین برنجکار از شیراز، امیر قیومی‌از لار، عطا رنجبر زیدانلو از قوچان، بهزاد بهروزنیا از اهواز، قاسم فتحی از ارومیه، حسن فتاحیان از یاسوج، حسین ملکی از اردبیل، مهدی عباسی از تهران، مهدی ابراری از لار، محمدرضا معینی پور از شیراز، پویا بیات از زنجان، سمانه اصغری از سبزوار، شهرام نجفی از زنجان

بخش ویژه (اوز):
مجموعه‌عکس: محمد رضا رحیمی، احمد سعیدی
تک‌عکس: محمد رضا رحیمی، احمد سعیدی و مریم خواجه افضلی