آیین اختتامیه چهارمین جشن عکس هرمزگان

0

JashneAks94 (1)
آیین اختتامیه چهارمین جشن عکس هرمزگان شب گذشته هم‌زمان با شب یلدا با حضور عکاسان، داوران و مجید سعیدی عکاس مطرح ایران و جهان و محمد فرنود عکاس پیشکسوت ایران به‌عنوان میهمانان ویژه این جشن در فرهنگ‌سرای طوبی بندرعباس برگزار شد.

در این مراسم که به علت قطعی برق سالن با تأخیری ۵۰ دقیقه‌ای آغاز شد، در ابتدا نیما نظری مجری توانمند و خلاق هرمزگان با اجرایی دل‌نشین به میهمانان خوش‌آمد گفت و برنامه را آغاز کرد.

JashneAks94 (2)

JashneAks94 (3)

JashneAks94 (4)

پس‌ازآن حسن بردال رییس انجمن عکاسان هرمزگان در صحبت‌های کوتاهی از همه‌ی کسانی که یاری‌گر انجمن در برگزاری چهارمین جشن بودند قدردانی کرد. سپس حسام‌الدین انصاریان دبیر چهارمین جشن عکس هم سخنرانی کرد.

با پخش تیزر گزارش تصویری جشن که کاری از فرشید دریانوس بود مروری بر همه‌ی رویدادهای برگزارشده در طول یک هفته برگزاری جشن چهارم شد.

JashneAks94 (8)

JashneAks94 (9)

چهارمین جشن عکس هرمزگان همچون دوره‌های پیشین به نکوداشت یکی از عکاسان پیشکسوت هرمزگانی اختصاص داشت. مراسم با نمایش فیلم کوتاهی درباره‌ی علی میرزایی عکاس پیشکسوت هرمزگان که در چند دهه‌ی اخیر در عکاسی طبیعت فعالیت داشته است ادامه پیدا کرد. پس‌ازآن با حضور دبیر جشن عکس، محمد فرنود و مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی‌از تلاش‌های علی میرزایی در حیطه‌ی عکاسی طبیعت تجلیل شد.

JashneAks94 (10)

در ادامه‌ی مراسم محمود راهبر خواننده‌ی مطرح استان با همراهی گروهش با اجرایی زیبا و دل‌نشین چندین قطعه موسیقی اجرا کرد و فضای برنامه را گرم‌تر کرد.

JashneAks94 (11)

پس‌ازآن از محمد فرنود عکاس پیشکسوت و نامدار ایران جهت سخنرانی دعوت شد. ایشان در سخنان خود با اشاره ریشه‌‌های تاریخ عکاسی در ایران به اهمیت نقش عکاسی در زندگی امروز پرداخت.

در بخش پایانی مراسم با اهدای لوح سپاس از زحمات داوران و حامیان چهارمین جشن عکس هرمزگان قدردانی به عمل آمد.

اجرای زنده پیانو توسط امین حکمت‌نیا نوازنده‌ خلاق و همراهی نیما نظری مجری برنامه زنگ آخرین بخش برنامه را به صدا درآورد و برگزیدگان جشن چهارم معرفی شدند.

JashneAks94 (14)

در چهارمین جشن عکس هرمزگان در سه سطح ۹ عکاس برگزیده بدون اولویت و به شرح زیر معرفی شدند.

سطح اول:

مبلغ ۱۰ میلیون ریال کمک‌هزینه برگزاری نمایشگاه انفرادی عکس

سبحان جامه‌دار، یوسف باقری، حسین پیغامی‌قراملکی

سطح دوم:

مبلغ ۵ میلیون ریال کمک‌هزینه حمایت از پروژه عکاسی

کیومرث خوش‌صفت، فرشید دریانوس، امیررضا دهقانی

سطح سوم:

اهدای کتاب نفیس حرفه‌: عکاس به ارزش ۲ میلیون ریال

سامی‌حزنی، اصغر بشارتی، مهدی دادی‌زاده

چهارمین جشن عکس هرمزگان برنامه‌ای است که انجمن عکاسان هرمزگان هرساله از ۲۴ تا ۳۰ آذرماه برگزار می‌کند. در این دوره ابراهیم صافی، بهنام صدیقی، محسن یزدی‌پور، مهدی رضوی و حسن بردال انتخاب و داوری آثار را برعهده داشتند.

JashneAks94 (6)

JashneAks94 (7)

عکس‌ها: سبحان جامه‌دار/ کیومرث خوش‌صفت/ مهدی نهنگ