چهارمین جشن عکس هرمزگان آغاز شد

0

چهارمین جشن عکس هرمزگان طی مراسمی‌با حضور معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مشاور علمی، فرهنگی و مدیریتی معاونت امور فرهنگی، معاون سیاسی امنیتی استاندار هرمزگان، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی‌هرمزگان و جمع بسیاری از هنرمندان و علاقمندان در فرهنگ‌سرای طوبی بندرعباس آغاز شد.

JashneAks94 (5)

دکتر سیدعباس صالحی معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی‌در مراسم آغازین این جشن عنوان کرد: عکس به‌عنوان یکی از زیباترین هنرها خاص‌ترین لحظات زندگی بشر را به ثبت می‌رساند.

وی افزود: دوربین عکاسی به‌عنوان یک فن‌آوری وارد زندگی انسان‌ها شد اما باگذشت زمان توانست به‌عنوان وسیله خلق هنر به ثبت برسد و همین مسئله یکی از شاخه‌های بزرگ هنری را در دنیا به وجود آورد.

این مسئول با اشاره به اینکه عکاسان ثبت‌کنندگان لحظات خاص بشر هستند و سهم عظیمی‌در نگه‌داری آن دارند گفت: تشکل‌هایی که در عرصه فرهنگی و هنری فعالیت دارند کمک‌کنندگان بروز، کشف استعدادها و فرصت‌ها برای هنرمندان نوپا هستند.

صالحی تصریح کرد: برگزاری این جشن‌ها اتفاقاتی است که رویش هنر و هنرمند را به همراه دارد و تمامی‌دست‌اندرکاران عرصه فرهنگی استان باید در این زمینه یاری‌رسان باشند.

JashneAks94 (4)

در ادامه دکتر علیرضا درویش‌نژاد مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی‌هرمزگان ضمن خوشامدگویی به مهمانان بیان کرد: یکی از سیاست‌های کلان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی‌حمایت جدی از رخدادهای فرهنگی و هنری است که در همین راستا اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی‌هرمزگان تمامی‌تلاش خود را در پشتیبانی از گروه‌های فعال هنری به کار گرفته است.

وی ادامه داد: یکی از اولویت‌های این اداره کل حمایت از فعالان عرصه فرهنگی و هنری است که تاکنون سعی شده با حمایت زمینه بروز استعدادهای جوان فراهم شود.

گفتنی است در ادامه این مراسم با حضور معاون فرهنگی وزیر ارشاد، نمایشگاه عکس‌های منتخب چهارمین جشن عکس هرمزگان در گالری گرمساری فرهنگسرای طوبی بندرعباس با ۸۶ اثر از ۴۳ عکاس هرمزگانی افتتاح شد.

این برنامه هر روز با برگزاری نشست‌ها و کارگاه‌های عکاسی ادامه می‌یابد و آیین اختتامیه آن ۳۰ آذرماه همزمان با شب یلدا در فرهنگ‌سرای طوبی با اعلام برگزیدگان این جشن و نکوداشت علی میرزایی عکاس پیشکسوت هرمزگانی برگزار خواهد شد.

JashneAks94 (1) JashneAks94 (2) JashneAks94 (3) JashneAks94 (6) JashneAks94 (7) JashneAks94 (8) JashneAks94 (9) JashneAks94 (11) JashneAks94 (12) JashneAks94 (13) JashneAks94 (14) JashneAks94 (15)

گزارش: آرتادخت زاهدی
عکس‌ها: سبحان جامه‌دار / کیومرث خوش‌صفت