فراخوان مسابقه سراسری عکاسی نیکون ایران

0
nikon.photo.festival

شرکت نیکونگرش، نماینده انحصاری شرکت نیکون در ایران، اقدام به انتشار فراخوان مسابقه سراسری عکس نیکون ویژه آثار عکاسی شده با محصولات نیکون کرده است. شرایط و قوانین شرکت در این مسابقه به شرح زیر اعلام شده است:۱- موضوع مسابقه «طبیعت ایران» تعیین شده است.

۲- لطفا بند ۵ را دقیقا مطالعه کنید. عکس‌های خارج از این چارچوب حذف خواهند شد.
۳- با پوزش از شرکت کنندگانی که قبلا عکس ارسال کرده‌اند. درخواست می‌شود این گروه از دوستان طبق شرایط جدید مجددا آثار خود را ارسال کنند.
۴- این مسابقه برای عکاسان آماتور و مبتدی، که با دوربین نیکون عکاسی می‌کنند، برگزار می‌شود.
۵- به موضوع مسابقه با دقت توجه نمایید و در عکس‌ها انسان و ساخته‌های دست انسان مانند ساختمان، جاده، پل و… مشاهده نشود. (حضور انسان در عکس به عنوان ابزار معیار سنجش مانعی ندارد مثل فردی در کنار دریا که نشان‌دهنده عظمت ساحل و دریاست و از این قبیل). در غیر اینصورت عکس‌ها در داوری شرکت داده نمی‌شوند.
۶- شرکت در مسابقه به صورت اینترنتی است و هر عکاس می‌تواند حداکثر ۳ عکس ارسال کند و حجم هر عکس حداکثر یک مگابایت باشد. لطفا برای ارسال عکس به وبسایت مسابقه مراجعه کنید.
۷- عکس اصلی باید با فرمت RAW عکاسی شود و عکاس مجاز به ویرایش و اصلاح عکس است ولی دستکاری ساختاری پذیرفته نیست. توجه داشته باشید که اطلاعات EXIF برای شرکت در مسابقه ضروری است. (داده‌های EXIF یک استاندارد صنعتی هستند که بوسیله آن تولیدکنندگان دوربین اطلاعاتی همچون برند دوربین، مدل، تاریخ، اندازه‌های تصویر، رزولوشن و از این قبیل را اضافه می‌کنند.)
۸- با شرکت در مسابقه عکاس می‌پذیرد در صورت راه یافتن عکس به مسابقه فایل اصل RAW عکس را در اسرع وقت تحویل دهد.
۹- اسامی‌هیئت داوران این مسابقه متعاقبا اعلام خواهد شد.
۱۰- تمامی‌فیلدهای مورد پرسش را به زبان فارسی پر کنید.
۱۱- جوایز: ۲۰ عکس به مرحله نهایی راه پیدا خواهند کرد که بعد از رده بندی از سوی داوران برای اظهارنظر به شعبهٔ نیکون خاورمیانه نیز ارسال خواهد شد. به سه نفر برگزیده هر یک مبلغ ۵ میلیون ریال اعتبار خرید محصولات عکاسی نیکون و به سایر شرکت‌کنندگان هر کدام یک میلیون ریال اعتبار خرید کتاب عکاسی اهدا خواهد شد.
۱۲- از سوی شرکت نیکون ایران نیز لوح تقدیر نیکون به کلیهٔ راه‌یافته‌گان اهدا می‌شود.
۱۳- اگر کیفیت عکس‌های برگزیده مناسب باشد شرکت نیکون ایران مجموعه‌ای از عکس‌ها رابه صورت کارت پستال چاپ و به تمامی‌شرکت کنندگان اهداء خواهد کرد.
۱۴- آخرین مهلت دریافت عکس‌ها تا پایان دی‌ماه ۹۲ است.
۱۵- اعلام نتایج ۱۵ بهمن‌ماه ۹۲ خواهد بود.