دو عکاس هرمزگانی، برگزیده سومین جشنواره عکس ایران‌شناسی

7

IranShenasi

مراسم اهدای جوایز و نمایشگاه سومین جشنواره‌ی عکس ایران‌شناسی ، روز چهارشنبه ۲۵ اردیبهشت‌ماه در «تالار محتشم» بنیاد ایران‌شناسی برگزار شد.

در ابتدای این مراسم احمد دانیالی، مدیر جشنواره، به قرائت گزارش جشنواره پرداخت. ایشان در بخشی از گزارش خود خلیج فارس را به عنوان مهم ترین آبراه و منبع انرژی فسیلی جهان که با یکهزار و ۲۵۹ کیلومتر مرز، طولانی‌ترین ‌ساحل را با ایران دارد،‌ معرفی کرد.

در این جشنواره از بین ۱۷۷۷ قطعه عکس از ۱۰۹ عکاس ارسال شده ، ۸۲ عکس مورد پذیرش هیئت داوران قرار گرفت که از این تعداد سه عکس برنده و سه عکس شایسته تقدیر، معرفی شدند.

در ادامه برنامه، از کتاب دومین جشنواره عکس ایران‌شناسی با موضوع «معماری ایران‌زمین» رونمایی به عمل آمد. سپس بیانیه هیئت داوران از سوی فرهاد ورهرام، داور جشنواره، قرائت شد.

در پایان این مراسم از ۶ نفر عکاس به عنوان برگزیدگان این دوره از جشنواره تقدیر شد. بر این اساس، از حسن غفاری، امید علیزاده و امیر مینابیان با اهدای لوح تقدیر، نشان جشنواره و جایزه نقدی تقدیر به عمل آمد. همچنین از فرید ثانی، آرش کریمی‌و مجتبی محسنی با اهدای لوح تقدیر و یک جلد کتاب «وصف ایران و مناطق آن در برخی از نقشه‌های دوره اسلامی» تقدیر شد.

انجمن عکاسان هرمزگان این موفقیت را به امید علیزاده و امیر مینابیان دو عکاس هرمزگانی تبریک می‌گوید.

7 دیدگاه

Comments are closed.