انتخابات هیات‌مدیره انجمن عکاسان هرمزگان

0

نخستین دوره انتخابات اعضای هیات‌مدیره انجمن عکاسان هرمزگان، آبان ماه برگزاری می‌شود.

طبق اساسنامه انجمن، پس از گذشت مدت دو سال از تاسیس، مدت فعالیت هیات موسس رو به پایان است و می‌بایست مقدمات برگزاری نخستین انتخابات هیات مدیره انجمن فراهم شود.

مراحل اولیه تاسیس انجمن از مرداد ماه سال ۸۹ آغاز شد و با برگزاری جلسات متعدد تصویب اساسنامه و نیز طی مراحل طاقت‌فرسای اداری، آذرماه ۸۹ رسما «انجمن عکاسان هرمزگان» در اداره‌کل ثبت اسناد استان هرمزگان به ثبت رسید.

طی مدت دو سال فعالیت هیات موسس، مقرر بود این هیات متشکل از آقایان «حسام‌الدین انصاریان، حسن بردال ، روح‌اله بلوچی، عبدالمجید پاسلار و علی عسکری» پس از انجام ثبت قانونی، مراحل تامین و تجهیز مکانی به عنوان دفتر انجمن، تهیه هویت بصری ، عضوگیری و ایجاد ساختارهای اولیه اجرایی را به اتمام برسانند.

با گذشت نزدیک به دو سال از زمان تاسیس، هیات موسس انجمن توانسته است با جذب ۱۱۰ عضو و برگزاری دو دوره جشنواره ملی عکس اردیبهشت هرمزگان و نیز برگزاری ده‌ها کلاس ، کارگاه ، اردو و نمایشگاه، توانسته است جایگاه انجمن را به عنوان تشکلی منسجم و با اهداف و برنامه‌های متعالی، تثبیت نماید.

طبق اساسنامه‌ی انجمن، هیات مدیره برآمده از جامعه‌ی عکاسی هرمزگان است و باید حافظ منافع کلیت جامعه عکاسی استان باشد و در جهت تحقق اهداف اساسنامه قدم بردارد و نگاهی فراگیر به همه گرایش‌های عکاسی داشته باشد.

در انتخابات انجمن، با تشکیل مجموع عمومی‌و با رای اعضا ۵ نفر به عنوان عضو اصلی و ۲ نفر عضو علی البدل نیز انتخاب خواهند بود.

افرادی که واجد شرایط زیر هستند می‌توانند تا ۴ آبان ماه با مراجعه به دفتر انجمن، با نام‌نویسی در انتخابات اعضای هیات مدیره شرکت نمایند:

۱- حداقل ۱ سال عضویت در انجمن (حداقل مدت عضویت در انجمن ۲سال می‌باشد. با تصویب هیات موسس، در اولین دوره این مدت به ۱ سال کاهش یافته است.)

۲- حداقل ۲۵سال سن.

۳- تحصیلات مرتبط با هنر عکاسی از مقطع دیپلم به بالا، یا مدرک لیسانس غیرمرتبط یا حداقل ۵ سال فعالیت مستمر عکاسی.