گزارش کارگاه آموزشی عکاسی در بستک

9

نخستین کارگاه آموزشی انجمن عکاسان هرمزگان در سال ۹۱ روز پنجشنبه ۲ اردیبهشت ماه  ساعت ۱۸:۳۰ در سالن اجتماعات اداره کل فرهنگ و ارشاد شهرستان بستک با حضور جمعی از اساتید و اعضای انجمن این شهر برگزار شد. درآغاز این کارگاه عبداله کریمی‌نیا مسئول انجمن عکس بستک ضمن خیر مقدم، تشکیل این کارگاه را برای اعضای این انجمن مفید دانست و ظهار امیدواری کرد که در آینده با انجمن عکاسان هرمزگان تعامل بیشتری داشته باشند. وی در ادامه افزود:انجمن عکس بستک فعالیت خود را در اردیبهشت ۹۰ آغاز کرده است و در حال حاضر ۴۳ نفر عضو این انجمن می‌باشند.ایشان در ادامه افزودند: این انجمن  در یک سال گذشته  توانسته است دو نمایشگاه با موضوع آزاد و دیگری با موضوع معماری شهر بستک، برگزار نماید. کریمی‌نیا برگزاری دوره‌های مبانی هنرهای تجسمی‌،آموزش فتو شاپ واسلایدشو را از دیگر فعالیت‌های این انجمن در سال گذشته نام برد.وی همچنین از برگزاری اردوها وکارگاههای آموزشی بعنوان دیگر برنامه‌های انجمن عکس بستک در سال ۹۱ یاد کرد و اظهار امیدواری کرد که اداره فرهنگ و ارشاد شهرستان بستک در سال جدید این انجمن را از لحاظ مالی و معنوی حمایت کند.

رییس اداره فرهنگ و ارشاد شهرستان بستک نیز در این کارگاه ضمن خوشامد گویی به حاضران دراین جلسه این قول را دادند که از تمام ظرفیت این اداره برای پیشبرد اهداف انجمن استفاده کند.

در ادامه این کارگاه آثار عکاسان بستک توسط حسن بردال مورد نقد و بررسی قرار گرفت و در ادامه چندین مجموعه از دیگر عکاسان هرمزگانی به نمایش گذاشته شد.

در پایان این کارگاه سه ساعته حسام الدین انصاریان رییس انجمن عکاسان هرمزگان ضمن تشکر از انجمن عکس بستک از برگزاری و آثار ارائه شده در این کارگاه اظهار رضایت کردند. ایشان برگزاری دو نمایشگاه عکاسی در شهرستان بستک را نشان از تلاش و انگیزه این انجمن برای پیشبرد اهداف انجمن عکس بستک دانست و تاکید کرد: با یک برنامه ریزی صحیح می‌توان مسیر پیشرفت را با هدفمندی خاصی پیش برد. وی اظهار امیدواری کرد: با برگزاری کارگاه‌ها و دوره‌های مختلف آموزشی عکاسی سطح کیفی عکاسی در شهر بستک  ارتقا یابد.

9 دیدگاه

  1. آقا محمد خیلی بی چشم و رویی….بی فرهنگ چشمت نمی‌بینه ما پیشرفت کنیم؟زنده باد جوانان بستکی!!!

Comments are closed.