هرمزگان یکی از قطب‌های عکاسی کشور است

0
یکی از اساتید عکاسی کشور، استان هرمزگان را یکی از قطب‌های عکاسی کشور دانست.
کریم متقی در گفتگو با خبرنگار کمیته اطلاع رسانی هفتمین جشنواره ملی عکس اردی بهشت هرمزگان، برگزاری جشنواره اردیبهشت هرمزگان را یکی از اتفاقات مهم عکاسی ایران دانست و بیان داشت: من در گذشته تصور اشتباهی از عکاسی هرمزگان داشتم اما با دیدن آثار و ظرفیت‌های عکاسی هرمزگان باید اعتراف کنم که هرمزگان یکی از قطبهای عکاسی ایران محسوب می‌شود.
وی با تحسین از همت و تلاش عکاسان هرمزگانی، عنوان کرد: برگزاری چنین جشنواره‌های بزرگی کار بسیار سختی است اما عکاسان هرمزگانی با تلاشهای بی دریغ، توانایی و ظرفیت عکاسی این استان را به خوبی نشان دادند.
این مدرس رشته عکاسی دانشگاه ادامه داد: هیچ سرمایه گذاری به اندازه برگزاری چنین جشنواره‌هایی در معرفی فرهنگ و همچنین ارتقای سطوح هنری یک جامعه نمی‌تواند تاثیر گذار باشد و مسئولان نیز باید با درک این مسئله به دنبال کمکهای بیشتر به چنین جشنواره‌هایی باشند.
متقی در ادامه به کیفیت مطلوب عکسهای جشنواره اردی بهشت اشاره کرد و افزود: این جشنواره هم اکنون چیزی کمتر از دوسالانه‌های مطرح عکاسی کشور ندارد و عکاسان مطرح کشور نیز به علت اعتماد به چنین جشنواره ای در آن حضور یافته اند.
وی همچنین بر چاپ کتاب عکس جشنواره تاکید کرد و اظهار داشت: کتاب عکس جشنواره تاثیر فراوانی در ماندگاری و موفقیت بیشتر جشنواره اردی بهشت خواهد داشت و موجب ماندگاری این جشنواره در تاریخ خواهد شد که این مسئله نتایج بسیار مطلوبی را برای آینده عکاسی استان هرمزگان در پی خواهد داشت.
مهمان ویژه بخش عکس جشنواره اردی بهشت با بیان اینکه حضور عکاسان مطرح کشور در جشنواره اردی بهشت موجب ارتقای کیفیت کار عکاسان هرمزگانی می‌شود، تصریح کرد: برگزاری این جشنواره در سطح ملی جرات و جسارت عکاسان هرمزگانی برای رقابت با عکاسان مطرح کشور را افزایش می‌دهد و قطعا این مسئله در افزایش کیفیت کار این عکاسان نیز تاثیر گذار است.
متقی تاکید کرد: جشنواره اردی بهشت حتی می‌تواند در آینده در سطح بین المللی نیز برگزار شود و مسئولان برگزاری آن باید این هدف را مد نظر داشته باشند.
کریم متقی یکی از عکاسان مطرح کشور و مدرس دانشگاه آزاد اسلامی‌تبریز است و تا کنون چندین عنوان کتاب تخصصی عکاسی را ترجمه و تالیف کرده است.
از جمله سوابق وی می‌توان به کسب دو مدال طلای جشنواره عکاسی در ژاپن و حضور در جشنواره‌های معتبر عکاسی در کشورهای فرانسه، اسپانیا، بلژیک و اسلوونی اشاره کرد.

متقی به عنوان مهمان ویژه و برای برگزاری کارگاه آموزشی در جشنواره اردی بهشت هرمزگان حضور یافته است