جشنواره عکس اردی بهشت به سمت بین المللی شدن گام بردارد

0

به گزارش روابط عمومی‌انجمن عکاسان هرمزگان، علی علامه زاده قائم مقام استاندار هرمزگان در جلسه ای که با حضور حجت الاسلام علی مریدی زاده مدیر کل اداره فرهنگ وارشاد اسلامی‌هرمزگان، حسام الدین انصاریان رئیس انجمن عکاسان هرمزگان و جمعی از داوران و اساتید عکاسی برگزار شد، بیان داشت: با توجه به واسطه‌ها و ارتباطات موجود باید جشنواره اردی بهشت به سمت بین المللی شدن گام بردارد.

قائم مقام استاندار هرمزگان با بیان اینکه زمینه و انگیزه کافی برای بین المللی شدن جشنواره اردی بهشت وجود دارد، عنوان کرد: یکی از دستاوردهای بین المللی شدن این جشنواره استفاده از یافته‌های علمی‌وآموزشی دیگر کشورها در زمینه عکاسی است.
وی در ادامه افزود: جشنواره اردی بهشت باعث متحول شدن هنر عکاسی در بین مردم هرمزگان شده است.
در ادامه این جلسه حسام الدین انصاریان رئیس انجمن عکاسان هرمزگان  برچاپ کتاب هفتمین جشنواره عکس اردی بهشت تاکید کرد و این مهم را با همکاری ادارات فرهنگی میسر دانست.
وی افزود: چاپ کتاب عکس جشنواره به عنوان اثری ماندگار تا سالها در ذهن علاقه مندان باقی خواهد ماند.
دکتر محمد ستاری در ادامه جلسه  از عکاسی به عنوان رسانه ای بی طرف در وقایع انقلا ب اسلامی  یاد کرد.
وی جنگ و وقایع انقلاب اسلامی‌را  دو عامل پیشرفت این رشته دانست وتاکید کرد: این رشته هنری ارتباط مستقیمی‌با واقعیت دارد.
اسماعیل عباسی در این جلسه تداوم  جشنواره، سیاست گذاری اصولی  و استفاده از افراد کارشناس و چاپ کتاب را ازجمله عوامل موفقیت جشنواره اردی بهشت ذکر کرد.
همچنین دکتر مهدی مقیم نژاد در ادامه جلسه با بیان اینکه جشنواره اردی بهشت در بسیاری از زمینه‌ها وجهه و سابقه خوبی پیدا کرده است، استمرار این جشنواره را قابل تقدیر دانست و تاکید کرد: کتاب این جشنواره باید به چاپ برسد تا با ثبت آن رزومه کاری برای آن باقی بماند.
در پایان حجت الاسلام علی مریدی زاده مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی‌هرمزگان ضمن تشکر از حسام الدین انصاریان رئیس انجمن عکاسان هرمزگان، عکاسی را هنری ماندگار توصیف کرد که برای نسل‌ها پایدار خواهد ماند.

مریدی زاده اظهار امیدواری کرد با توجه به فضای آموزشی رشد خوبی در بین عکاسان به وجود بیاید.