گزارش تور عکاسی بندرخمیر

5

بندر خمیر دومین مقصد اردوی عکاسی انجمن عکاسان هرمزگان بود که ۵و۶دی ماه با حضور ۲۵عکاس در این شهر برگزار شد.

بندرخمیر یکی از شهرهای قدیمی‌و توسعه پذیر، مهاجرپذیر و پرجاذبه استان هرمزگان است که بدلیل موقعیت جغرافیایی و وجود کارخانه‌های بزرگ ، پایانه بار، شهرک صنعتی ۱ و۲، گچ خمیر، گمرگ و ارتباط حمل و نقل دریایی کالا به کشورهای همسایه جنوبی خلیج فارس یکی  شهرهای مهم استان هرمزگان به شمار می‌آید.

طبق برنامه عکاسان صبح روز پنجشنبه به سمت بندر خمیر حرکت نمودند و پس از کمی‌استراحت به عکاسی از قبرستان قدیمی‌،برج قلعه بندرخمیروهمچنین از فضای شهری بندرخمیر پرداختند. بعد از صرف نهار و استراحت ،اسکله  و  خانه قدیمی‌سیدعبدالباقی ومسجد جمعه و مسجد سیدعبدالغفور از دیگر جاهایی  بود که عکاسان هرمزگانی از این مکان‌ها عکاسی نمودند.

صبح جمعه جنگل حرا پذیرای عکاسان هرمزگانی بود تا جاذبه‌های طبیعی و غنی ومنحصر به فرد خود را به رخ عکاسان بکشاند.با نزدیک شدن به ظهر زمان عکاسی در این جنگل زیبا ومنحصربه فرد به پایان رسید و عکاسان برای صرف ناهار به شهر بندر خمیر بازگشتند.

بعداظهر جمعه  عکاسان به دهستان دژگان رفتند واز مدرسه مسجد قدیمی‌دژگان که به گفته یکی  از ساکنین این منطقه  قدمت  این محل به زمان صفوی بر می‌گردد که در زمان خودش دومین مدرسه وقت بوده است عکاسی کردند.قلعه مخرویه و قبرستان تاریخی دژگان از آخرین مکانهای عصر جمعه بود که از این محل‌ها عکاسی شد.سرانجام با پایین رفتن خورشید وغروب آفتاب  دومین اردوی عکاسی انجمن عکاسان هرمزگان به پایان رسید و عکاسان به مقصد بندرعباس بازگشتند.

 جا دارد از شورای اسلامی‌،شهرداری وشرکت سیمان بندر خمیر و هچنین از آقایان قتالی،آب مال و کورش صداقت که ما را در این اردو صمیمانه یاری رساندند سپاسگزاری می‌کنیم.

 

5 دیدگاه

Comments are closed.