عکاسان هرمزگانی در نمایشگاه بزرگ ایران‌شناسی

0

ماهنامه ایران‌شناسی «سرزمین‌من» پس از ۳ سال انتشار، منتخبی از عکس‌هایش را در خانه هنرمندان تهران به نمایش می‌گذارد.

نمایشگاه عکس ایران‌شناسی «سرزمین‌من» شامل ۸۰ قطعه عکس از حدود ۵۰ عکاس سرشناس است که از میان ۵۲۰۰ قطعه عکسی که این ماهنامه از ۳۰۰ عکاس ایرانی و خارجی منتشر کرده انتخاب شده‌اند. در میان عکس‌های برگزیده آثار سه عکاس هرمزگانی به نام‌های اصغر بشارتی، سامی‌حزنی و عبدالحسین رضوانی به چشم می‌خورد.

ویژگی متفاوت این نمایشگاه، گستره متنوع عکس‌های به نمایش در آمده در آن است؛ عکس‌هایی که موضوعات متنوعی چون فرهنگ و مردم‌شناسی، بناها و آثار تاریخی، چشم‌انداز و مناظر طبیعی، حیات‌وحش و نجوم طبقه‌بندی و عرضه شده‌اند. وسعت جغرافیایی این عکس‌ها مرزهای قدیم و جدید ایران را در برمی‌گیرد و در آن‌ها عکاسان از رنگدانه‌های ریز بال یک پروانه، تا نمای بیکران دشت‌های ایران از فراز آسمان را پیش چشم بیننده می‌گذارند. عکس‌های زیر آب، میکروگرافی، ماکروگرافی و تله‌ای نیز از عکس‌های خاص به نمایش درآمده در این نمایشگاه هستند.

این نمایشگاه ساعت ۱۶ روز جمعه ۶ آبان‌ماه در تالارهای بهار و زمستان خانه هنرمندان افتتاح می‌شود و تا ۱۲ آبان‌ماه ادامه دارد. علاقه‌مندان می‌توانند برای تماشای این عکس‌ها به نشانی: تهران، خیابان طا‌لقانی، خیابان موسوی شمالی (فرصت)، باغ هنر، خانه‌هنرمندان ایران مراجعه کنند.