تاک ،‌ مجله هنرهای تصویری ایران

0


هفدهمین شماره مجله‌ی هنرهای تصویری تاک منتشر شد. این مجله که هر ماه به صورت یک فایل پی‌دی‌اف منتشر می‌شود به معرفی هنر امروز ایران می‌پردازد. این مجله در آبان‌ماهِ سال ۱۳۸۹ با هدف تمرکز رسانه‌ای بر هنرهای تصویری ایران، با انتشارِ شماره‌ی “نیم” آغاز به کار کرد. این مجله با هدفِ جدی‌گرفتن هنرمندانِ مستقل و آماتور در کنارِ هنرمندانِ حرفه‌ای، و با ایده‌ی معرفی هنر امروز ایران با ابزارِ رسانه به کشورهای انگلیسی‌ و فرانسوی زبان در کنار مخاطبین بومیِ خود، یعنی پارسی‌زبانان، گام برمی‌دارد.
مجله‌ی هنرهای تصویری تاک، در نظر دارد با جدیدترین شیوه‌های رسانه‌ای مانند:”مجله‌ی الکترونیک”، “پادکست”، “ویدئو”، “ساند اسلاید”، “میکروبلاگینگ” و دیگر شیوه‌های رسانه‌ای، هنر امروز ایران را اول به کلِ شهرهای ایران و سپس به کشورهای دیگر معرفی کند.

تیمِ اجرایی تاک از هنرمندان و روزنامه‌نگاران جوانِ ایرانی متشکل از سه عکاس، یک مجسمه‌ساز، دو گرافیست، یک هنرمند بینِ‌رشته‌ای، یک نقاش و یک تصویرساز، به همراه یک پژوهشگر هنر و دو مترجم که خود هنرمند هستند تشکیل شده است.

«فواد خاک‌نژاد» مدیر مجموعه و تهیه‌کننده‌ی ارشد‌ این مجله است و «علی هنرور» سردبیر ارشد آن و سردبیر اجرایی آن بر عهده « فرناز فرضی» است.
در هفدهمین شماره مجله‌ی تاک ، مجموعه عکس‌هایی از «مهدی وثوق‌نیا» و «محمد تاجیک» منتشر شده است.

دانلود شماره ۱۷ مجله‌ی تاک

دانلود شماره‌های نیم تا ۱۶