عکاسان هرمزگانی باید خلاقیت در عکاسی را جدی بگیرند

0

سامی‌پولاد خای از جمله هنرمندان عکاسی است که در  این حوزه شناخته شده است و توانسته با کسب تجربیات از سفرها و فضاهای مختلف، عکاسی مستند را به زیبایی نشان دهد.

به گزارش کمیته اطلاع رسانی ششمین جشن عکس هرمزگان، سامی‌پولاد خای در نشست امروز خود با عکاسان هرمزگانی در گالری گرمساری در خصوص عکاسی مستند همچنین نگاه به هنر عکاسی گفتگو کرد.به گفته او یک عکاس قبل از هر موضوع و شروعی باید نگاه خوبی به پیرامون خود داشته باشد تا بتواند تصویری خوب ارائه کند.این هنرمند یکی از بزرگترین مشکلات هنرمندان عکاس حاضر در جشن عکس هرمزگان را عدم خلاقیت لازم در آثارشان میداند.

سامی‌پولاد در بخشی از گفتگوی خود درباره نمایشگاه و آثار ارائه شده در این دوره از جشن عکس هرمزگان توضیح داد: از دیدگاه من بسیاری از عکس‌ها کپی شده و تقریبا تمامی‌فضاها تکراری بود. احساس میکنم بچه‌ها عکس را نمیشناسند با نور کمتر بازی میکنند و مجموعه‌ها در حد قابل قبولی نبود.در استعدادهای جوان اما داستان کمی‌متفاوت بود و قابل تحسین. چندین کار خوب ارائه شده بود.عکاسان جوان بسیار مشتاقی را دیدم که انگیزه دارند و میخواهند کار کنند اما احتیاج به یک راهنما دارند تا بتوانند راهشان را پیدا کنند. و این جشنواره‌ها میتواند فضای خوبی برای رشد انها فراهم اورد اما نحو برگزاری و داوری هم بسیار پر اهمیت است.

این هنرمند در ادامه در مورد راهکار و توصیه به عکاسان جوانتر گفت: عکاسان جوانتر باید قبل از هر چیز دغدغه‌های خودشان را بشناسند و به بدانند دنبال چه چیزی هستند ژانر خود را مشخص کنند و در ان زمینه فعالیت داشته باشند.به دنبال مفهوم باشند و از نگاه فرمیک بپرهیزند.تحقیق و مطالعه راجع به موضوعی که انتخاب میکنند و حتی استیتمنت خوب میتوان بسیاری از مشکلات فنی عکس را بپوشاند متاسفانه عکاسان درگیر فرم هستند تا محتوا که این باید رفع شود.و صبر و حوصله یکی از عناصر اصلی در عکاسی مستند است و عکاسان باید این را یاد بگیرند.