نمایشگاه پروژه‌هاى اورى‌دى ایرانی در گالری راه‌ابریشم

0

everydayiran-2

 نمایشگاه منتخبى از آثار پروژه‌هاى اورى‌دىِ ایرانی از ۳۱ اردیبهشت ۹۵ در گالری راه ابریشم ۲ برگزار می‌شود.
۷۵ عکس از آثار عکاسانی از پروژه‌های اورى‌دى ایران، اوری‌دی تهران، اورى‌دى یزد، اورى‌دى شهریار و اوری‌دی اردبیل با همکاری گالری «راه ابریشم» در این نمایشگاه ارائه می‌شود. گزینش و انتخاب عکس‌ها برعهده گروه اورى‌دى ایران بوده است. در این نمایشگاه مرتضا نیک‌نهاد فیلمساز و عکاس هرمزگانی و نیما یعقوبی عکاس جوان هرمزگانی نیز هرکدام با یک اثر حضور دارند.

everydayiran

«اوری‌دی ایرانEveryday Iran» پروژه‌ای الهام‌گرفته از صفحه‌ی اوری‌دی افریکا (Everyday Africa) در اینستاگرام است که عکس‌های عکاسانی را که در ایران کار و زندگی می‌کنند، بازنشر می‌کند. مدیریت و برگزیدن عکس‌های این صفحه بر عهده‌ی پنج عکاس ایرانی، رامین طلایی٬ محمد تاجیک، حسین فاطمی، علی کاوه و علی تاجیک است. خاطره کردکریمی‌نیز ادیتور پروژه است.

هدف این پروژه از بازنشرِ عکس‌های موبایلی از زندگی در ایران، تغییر نگاه کلیشه‌ای رسانه‌ها، آموزش شهروندی و ارائه‌ی تصویری واقعی از ایران است.

این پروژه با ایده‌ی اولیه علی کاوه، علی تاجیک و رامین طلایی و پیوستن دیگر دوستان در ابتدای سال ٩٣ شکل گرفت.

تا به حال مجلات و روزنامه‌های معتبر زیادی همچون تایم، اسکوئر، پی‌دی‌ان، پاریس ماچ، واشنگتن پست، باراکا بیتس و… عکس‌های «اوری‌دی ایران» را منتشر کرده و در رابطه با این پروژه نوشته‌اند.

پیش از این در سال ٢٠١۴ و با حمایت اینستاگرام نمایشگاهی از عکس‌های «اوری‌دی ایران» به همراه پروژه‌های دیگری از «اوری‌دی» در فستیوال فوتوویل در بروکلینِ نیویورک برگزار شد.

افتتاحیه‌: جمعه ٣١ اردیبهشت۹۵، ۴ بعدازظهر تا ۸ عصر
نمایشگاه تا ۱۰ خرداد ادامه دارد.
(گالری شنبه‌ها تعطیل است.)
ساعات بازدید: یکشنبه تا جمعه، ۴ تا ٨ عصر.
آدرس: تهران، بلوار کشاورز، بین وصال و قدس، شماره‌ی ٢١٠، ساختمان تکنوآجر، طبقه۴، گالری راه ابریشم
تلفن تماس: ٨٨٩٧٧١۴٨