معرفی برگزیدگان سومین جشنواره کرسم اوز

0

مراسم اختتامیه سومین جشنواره عکس کشوری کِرَسم اوَز، هم‌زمان با مراسم‌های «روز شهر اوز فارس» ، شنبه ۷ فروردین‌ماه در سالن پروین‌اعتصامی‌دانشگاه پیام‌نور اوز، برگزار شد.

دکتر مهدی مقیم‌نژاد به‌عنوان نماینده هیات داوران جشنواره، ضمن سپاسگزاری از مهمان‌نوازی فوق‌العاده مردم خونگرم اوز، از اینکه این جشنواره در زمان بسیار محدود یک‌ماهه توانسته است با تلاش شبانه‌روزی عوامل اجرایی به‌خصوص فروغ‌هاشمی، رییس ستاد اجرایی و امین بحرانی دبیر جشنواره، به حد استانداردهای کشوری در جنبه‌های مختلف به‌خصوص درزمینه‌ی عکس‌های کتاب و نمایشگاه برسد، ابراز خوشحالی کرد و بودن در کنار بزرگانی همچون پروفسور ارفعی را افتخار دانست و از همه افرادی که باعث شدند این جشنواره به این شکل منظم و حرفه‌ای برگزار شود قدردانی نمود و شهر اوز را یک خانواده بزرگ و واقعی توصیف کرد و به همه بزرگان شهر اوز پیشنهاد داد که کتاب جشنواره حتما منتشر شود تا با این سند مکتوب، اعتبار جشنواره دوچندان گردد.

evaz-ekhtetamie-1

امین بحرانی، دبیر جشنواره نیز اعلام کرد ارسال بیش از ۱۰۰۰ عکس از سراسر ایران به جشنواره نشان داد موضوع اصلی جشنواره «خانواده» پتانسیل بسیار زیادی برای کارهای خوب عکاسانه دارد و امیدواریم در کنار یک رویداد هنری حرفه‌ای، تعهد هنرمندانه خود نسبت به جامعه امروز ایران را نیز نشان دهیم و با عکس‌های تأثیرگذار جشنواره باعث حرکتی در جهت حفظ بنیان خانواده در کشور گردیم. وی همچنین انعکاس نام شهر اوز که شهر نمونه و والای فرهنگی در جنوب ایران است از اهداف بخش ویژه جشنواره دانست و خاطرنشان کرد که ما و دوستانمان در انجمن عکاسی اوز، به احترام هم‌زمان شدن اختتامیه با روز اوز و احترام به مردم، جشنواره را با چنین محدودیت زمانی یک‌ماهه در قسمت ارسال آثار و داوری و اهدای جوایز و حتی نمایشگاه برگزار کردیم.

evaz-ekhtetamie-2

در پایان این مراسم برگزیدگان جشنواره معرفی شدند که در بخش اصلی با موضوع خانواده، آثار عبداله حاجی‌پور از کازرون، محمدرضا مسندانی از بندرعباس و محمودرضا معینی‌پور از شیراز به‌صورت هم‌سطح به‌عنوان سه اثر برتر معرفی شد و تندیس ویژه جشنواره و لوح‌تقدیر و هدیه نقدی دریافت کردند.

در بخش ویژه جشنواره با موضوع اوز، بزرگداشت پروفسور ارفعی، تندیس ویژه جشنواره و لوح‌تقدیر و یک دوربین نیمه‌حرفه‌ای مشترکا به محمدرضا رحیمی‌و احمد سعیدی رسید و از اثر مریم خواجه افضلی تقدیر شد .

در بخش عکس‌نوشت جشنواره که به‌صورت ضبط‌شده و قسمت‌هایی از برنامه به‌صورت زنده خوانش شد، سه اثر برتر از مهدیه کنگرانی فراهانی بود که وی نیز لوح تقدیر و جایزه نقدی دریافت کرد.