پنج عکاس ایرانی پنجمین دوره جایزه شید را داوری می‌کنند

0

sheedlogo

اسامی‌هیات داوران پنجمین دوره جایزه مستقل عکاسی مستند اجتماعی ایران اعلام شد.

به گزارش ستاد خبری جایزه عکس شید، شورای سیاست‌گذاری جایزه عکس شید شامل آقایان پیمان هوشمندزاده، بهروز مهری و روشن نوروزی، پنج داور ایرانی را برای بررسی آثار پنجمین دوره جایزه عکس شید  (Sheed Award 2014)  برگزیدند.

بر این اساس آقایان مهران مهاجر، مهدی وثوق نیا، پیمان هوشمندزاده، جلال شمس آذران و آرش خاموشی پنج عکاسی هستند که آثار عکاسان را در پنجمین دوره جایزه مستقل عکاسی مستند اجتماعی ایران داوری خواهند کرد.

sheed2014jury

جایزه شید (به معنای نور و روشنایی) یک جایزه مستقل و تخصصی عکاسی است که هرسال به یک عکاس در حوزه عکاسی مستند اجتماعی اعطا می‌شود. این جایزه‌ مستقل هرساله تنها یک نفر را به‌واسطه مجموعه عکس‌هایی که در حوزه مستند اجتماعی عکاسی کرده است به‌عنوان برنده جایزه معرفی می‌کند.

در دوره‌های گذشته این جایزه به ترتیب بهروز مهری، تهمینه منزوی، ابوالفضل نسائی و عبدالله حیدری موفق به دریافت جایزه عکس شید (جایزه مستقل عکاسی مستند اجتماعی ایران) شده‌اند.

پنجمین دوره این جایزه از ۲۵ فروردین تا ۳ اردیبهشت ۱۳۹۴ در گالری ممیز خانه هنرمندان ایران برپا می‌شود و فراخوان ارسال آثار نیز در طی روزهای آتی منتشر خواهد شد.