ویلیام هکر

0

:: الهام افروتن

ویلیام هکر عکاسی را از بیست‌ویک‌سالگی شروع کرد. در لسلی میسوری به دنیا آمده است و در نیویورک در محله‌ی هنرمندخیز بروکلین زندگی و کار می‌کند.

او کارش را با فیلم‌سازی آنالوگ سیاه‌وسفید شروع کرد اما به‌سرعت احساس کرد به عکاسی گرایش بیشتری دارد چون خودش می‌گوید سوژه‌های ملموسی در اطرافش زندگی می‌کنند که ارتباط ذهنی و فیزیکی نزدیک‌تری با آن‌ها دارد. عکس‌هایش را در تاریکخانه‌ای که در اتاق‌خواب طبقه‌ی دوم آپارتمان کوچکش ساخته بود، ظاهر می‌کرد.

ویلیام هکر می‌گوید: در حقیقت ما در دنیای دیجیتال زندگی می‌کنیم. عکاسی آنالوگ بسیار مشکل‌تر از عکاسی دیجیتال بود چون تجهیزات عکاسی به‌راحتی در دسترس نبود البته من خوش‌شانس بودم که در نیویورک زندگی می‌کنیم چون این تجهیزات راحت‌تر برایم فراهم بود تا عکاسانی که در شهرهای دیگر بودند. عکاسی آنالوگ نه‌تنها ازلحاظ مالی خرج‌بردار است بلکه علاوه بر آن کار طاقت‌فرسایی در مقایسه با عکاسی دیجیتال است. هرچند من هنوز ترجیح می‌دهم عکس‌هایم را در تاریکخانه ظاهر و با یک دستگاه چاپ عکس، آن‌ها را چاپ کنم.

هکر معتقد است که سوژه‌ی پرتره عکس‌ها به‌نوعی دستیار و کمک‌کننده‌ی عکاس هستند و می‌گوید عکاس پرتره‌ی خوب کسی است که خودش را در ماهیت چهره‌ی سوژه به‌عنوان یک عکاس نشان بدهد. او عکس‌های زیبا و قدرتمندی را از کودکان و پدر خود ثبت کرده است که عکس‌های منحصربه‌فردی در دنیای عکاسی سیاه‌وسفید به شمار می‌رود.

 

Tommy 67-373-4 Untitled-1 (1) Untitled-1