جشنواره اردیبهشت قطعاً روزی بین المللی خواهد شد

0

arash-hamidi

به گزارش روابط عمومی‌انجمن عکاسان هرمزگان، مدیر کلوپ عکس ایران در حاشیه بازدید از نمایشگاه عکس جشنواره اردیبهشت گفت: ۱۲ سال است که به طور جدی کار عکاسی انجام می‌دهم ، قبل از آن به دلیل علاقه ای که به کارهای هنر ی داشتم فضاهای مختلف هنری را تجربه کردم و این امر باعث شد عکاسی برایم یک اتفاق نباشد.

در چند سال اخیر جشنواره‌های مختلف داخلی و خارجی شرکت کرده ام که حاصل آن ۱۲ نمایشگاه انفرادی است و نمایشگاه‌هایی در کشورهای ترکیه وبلژیک بوده است.

آرش حمیدی درخصوص موضوع کارگاه خود در جشنواره اردیبهشت گفت:موضوع کارگاه،  HDR است که  یک تکنیک از قابیلت‌های تصاویر دیجیتال در عصر جدید می‌باشد، تصاویری مابین حقیقت و نقاشی تولید می‌کند، HDR  رنگ‌های اغراق آمیز، حاشیه‌های متفاوت و کنتراست‌های خاص بوجود می‌آورد.

وی در ادامه سخنان، نظر خود را درباره جشنواره اردیبهشت اینگونه بیان کرد: جشنواره اردیبهشت در زمینه عکاسی واقعاً فوق العاده جلوه گری کرده است، گرچه سال گذشته سکته کوتاهی داشت، ولی می‌توان گفت جشنواره اردیبهشت جز یکی دو جشنواره مطرح کشور به حساب می‌آید، که توانسته است تا دوره ۹ خود پا برجا باشد، و اگر این روند خود را ادامه بدهد قطعاً به یک جشنواره بین المللی تبدیل خواهد شد.

عمده جشنوارها تلاششان بر این است که عکاس‌ها و هنرمندان را به سوی خود جلب کنند اما جشنواره اردیبهشت به گونه ای است که عکاسان به آن جلب می‌شوند.

مدیر کلوپ عکس ایران در ادامه افزود: هنرمندان عکاس هرمزگانی در چند سال اخیر به شدت رشد داشته اند و دلیل اصلی آن را می‌توان یک  فرایند هنری دانست، این فرایند یکدفعه رخ نمی‌دهد نه با دعوت از بزرگان و برگزاری فستیوال‌ها و نه هزینه‌های زیاد، یک جامعه عکاس نمی‌شود بایستی مراحلی طی شود تا به این جایگاه برسد، به جایی که باید باشد، هنرمندان عکاس هرمزگان نیاز به مکلف بودن به پروژههای خاص دارند تا از روزمرگی خارج شوند و من بین کارها آثاری را دیدم که این امر کاملاً پیدا بود.

با توجه به آموزشی که دیده اند نیاز است در سطح معمول، به آنان خط مش پررنگی داده شود تا به ادبیات، جامعه شناسی، معماری، سینما، دقت نظر بیشتری داشته باشند، و با آمیزه‌هایی که تا به حال دیده اند اثرات مثبتی را در دراز مدت خواهند دید.

حمیدی در پایان در خصوص آثار نمایشگاه افزود: در دسته مجموعه عکس اتفاق‌های فوق العاده عالی رخ داده است همجنین تعداد و کمیت آثار در بخش تک عکس هم دو دوره قبل از انسجام بهتری برخوردار بود که شاید این مسئله سیاست کلی جشنواره را دنبال می‌کند.