فراخوان یازدهمین جشن تصویر سال

0

tassvir

 

یازدهمین دوره‌ی «جشن تصویرسال» و «جشنواره فیلم تصویر» از اول تا بیستم اسفندماه سال‌جاری همچون دوره‌های گذشته، با در اختیار داشتن کلیه‌ی نگارخانه‌ها و تالارهای خانه‌ی هنرمندان ایران برگزار می‌شود.

علاقه‌مندان با پرداخت اینترنتی مبلغ پانزده هزار تومان برای بخش‌های گرافیک (پوستر) و کاریکاتور و بیست هزارتومان برای بخش‌های عکس و فیلم می‌توانند آثار مورد نظر خود را آپلود کنند.

 

بخش عکس

بخش عکس در رشته‌های خبری، مستنداجتماعی، ورزشی، هنر و هنرمندان و نگاهی دیگر (خلاقه)، شامل آثاری که در سال ۱۳۹۲ گرفته شده باشند، برگزار خواهد شد.

آثار ارسالی در بخش عکاسی، برای هر رشته‌: خبری، مستند اجتماعی، ورزشی، هنر و هنرمندان و نگاهی دیگر (خلاقه)، حداکثر پنج تک عکس و یک مجموعه‌ (دو تا پنج عکس) درنظرگرفته شده است که ارایه آثار می‌بایست همراه با ثبت‌نام متقاضی در سایت تصویر  به‌صورت آپلود در حجمی‌معادل حداکثر۱۰۰ کیلوبایت و نیز ارسال سی‌دی در اندازه۳۰ در۴۵ سانتی‌م‌تر با۳۰۰ دی پی آی  صورت گیرد.

بخش ویژه عکس: 

 انتخابات یازدهمین دوره ریاست جمهوری ایران

برای این بخش عکس‌های مراحل مختلف برگزاری یازدهمین دوره ریاست جمهوری ایران در سال ۱۳۹۲ (ثبت نام نامزد‌ها، تبلیغات شهری و روستایی، فعالیت ستادهای تبلیغاتی، رای گیری، جشن‌های خیابانی پس از انتخابات و…) به تعداد حداکثر ۱۰ تک عکس و یک مجموعه عکس (حداکثر پنج عکس) درنظرگرفته شده است.

ارایه آثار این بخش نیز می‌بایست همراه با ثبت‌نام متقاضی در سایت  به‌صورت آپلود در سایت تصویر حجمی‌معادل حداکثر۱۰۰ کیلوبایت و نیز ارسال سی‌دی در اندازه۳۰ در۴۵ سانتی‌م‌تر با۳۰۰ دی پی آی صورت گیرد.

عکس‌های موبایلی از یازدهمین دوره‌ی انتخابات ریاست جمهوری نیز در این بخش پذیرفته می‌شوند و به طور مجزا داوری و ارایه خواهند شد. ارسال عکس با کیفیت اصلی روی سی دی الزامی‌است.

شرکت در این بخش ویژه (انتخابات ریاست جمهوری) برای عموم آزاد است و شرط سنی ندارد.

ورودیه‌ی بخش ویژه عکس (انتخابات ریاست جمهوری) ۱۵ هزار تومان است.

بخش گرافیک و کاریکاتور

دو بخش گرافیک (پوستر) و کاریکاتور، همچون سال‌های گذشته با موضوع آزاد برگزار می‌شود. آثار بخش آزاد و جوانان زیر ۲۵سال با نظر هیات داوری معرفی شده از سوی انجمن طراحان گرافیک ایران و گروه‌های آزاد کاریکاتور انتخاب و به‌نمایشگاه راه خواهند یافت.

ارایه‌ آثار در این بخش نیز می‌بایست همراه با ثبت‌نام متقاضی درسایت  به‌صورت آپلود درسایت تصویر حجمی‌معادل حداکثر۱۰۰ کیلوبایت و نیز ارسال سی‌دی در اندازه ۳۰ در۴۵ سانتی‌م‌تر با۳۰۰ دی پی آی صورت گیرد.

تعداد آثار ارسالی برای هربخش حداکثر پنج اثر است.

 جشنواره فیلم تصویر

به‌روال گذشته، جشنواره فیلم تصویر، همزمان با نمایشگاه تصویر سال درخانه هنرمندان برگزار می‌شود. کلیه‌ی فیلم‌های غیرتجاری شامل فیلم‌های مستند، کوتاه داستانی، تجربی، انیمیشن، ویدئوآرت که از خلاقیت هنری برخوردار باشند، در این جشنواره عرضه خواهند شد.

فیلم‌های منتخب در مدت برگزاری جشن تصویرسال، همه روزه در خانه‌ی هنرمندان ایران، تالار استاد جلیل شهناز و استاد ناصری، به‌نمایش در می‌آیند. آثار ارسالی در این بخش می‌بایست به‌صورت DVD،  Mini DV یا DVCam  و فقط با سیستم Pal  همراه با کد ره‌گیری دریافت شده از طریق ثبت نام در سایت تصویر  به دبیرخانه ارایه شوند.

بخش ویژه جشنواره فیلم تصویر:

امسال در جشنواره فیلم تصویر، بخش ویژه‌ای با عنوان «مروری بر آثار برنده منتخب ده دوره جشنواره فیلم تصویر» در نظر گرفته شده است که همه روزه در سئانس‌های ویژه به نمایش در می‌آیند.

جایزه ویژه جوانان زیر ۲۵ سال

در یازدهمین دوره‌ی جشن تصویرسال در ادامه رویکرد ویژه به‌جوانان، جایزه جوانان زیر۲۵سال به‌یاد و نام محسن رسول‌اف – هنرمند جوانی که شهریورماه سال ۱۳۸۷ در سانحه سقوط هواپیما درگذشت – در رشته‌های عکاسی، گرافیک، کاریکاتور و فیلم، ازطریق آرای هیات داوری خاص هر رشته اهدا خواهد شد.

جوایز نقدی و تندیس ویژه در این بخش که به‌منظور شناسایی و تشویق استعدادهای جوان کشور، در رشته‌های مختلف هنرهای تصویری در نظر گرفته شده‌است، همچون دوره‌های گذشته ازسوی «بنیاد فرهنگی هنری محسن رسول‌اف» اهدا می‌شود.

مهلت ارسال آثار

هنرمندان علاقمند به شرکت در یازدهمین جشن تصویر سال می‌بایست از طریق ثبت نام و آپلود در سایت تصویر به آدرس و همچنین ارسال سی‌دی ودی‌وی‌دی آثار به دبیرخانه تصویرسال واقع در خیابان قائم مقام فراهانی، میدان شعاع، خیابان گلریز، پلاک ۱۹، طبقه سوم، زنگ چهارم، تا ۲۰ دیماه ۱۳۹۲ اقدام کنند.

شماره تماس دبیرخانه تصویر سال:

۸۸۳۰۷۰۶۰ – ۰۲۱

۸۸۳۰۲۹۰۵ – ۰۲۱

توجه: 

  • عنوان و شماره‌ی کلیه‌ی آثار ارایه شده درسی‌دی ارسالی می‌بایست مطابق باعنوان و شماره‌های آپلود شده در سایت تصویر باشد.
  • با درنظر گرفتن ‌مدت زمان کوتاه باقیمانده تا شروع نمایشگاه، قطعا امکان تمدید – حتا یک روز بیشتر از مهلت ارسال آثار – میسر نخواهد بود.
  •  یک بار پرداخت وجه در هر بخش (فیلم، عکس، پوستر و کاریکاتور) شامل کلیه رشته‌های آن بخش خواهد بود: برای مثال: در بخش عکاسی با یک بار پرداخت می‌توانید آثار خود را در تمامی‌رشته‌های پنج گانه آپلود کنید.
  •  ورودیه‌ی بخش ویژه عکس (انتخابات ریاست جمهوری) به‌طور جداگانه دریافت می‌شود.

در صورتی که هرگونه پرسشی در مورد این جشنواره دارید با دبیرخانه تصویر سال به شماره ۸۸۳۰۷۰۶۰ – ۰۲۱ نماس بگیرید.