دومین جشنواره شهر آسمان

0

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نظر به اهمیت بزرگداشت ماه مبارک رمضان، سازمان زیباسازی شهر تهران در نظر دارد برای ساماندهی ‌فضای شهری متناسب با ایام مذکور، دومین جشنواره شهر آسمان را برگزار نماید. لذا از هنرمندان رشته‌های تجسمی‌و طراحان پوستر دعوت می‌شود طرح‌های پیشنهادی خود را جهت طراحی و نصب در فضای شهری با لحاظ نمودن شرایط و ویژگی‌های ذیل، به این سازمان ارسال یا تحویل نمایند.

 

picu11

 

مقررات عمومی‌فراخوان:
–       شرکت در جشنواره برای تمامی‌هنرمندان و علاقه‌مندان آزاد است.
–       تکنیک آثار آزاد است.
–       متقاضیان لازم است فرم مشخصات را پس از دریافت از سایت سازمان زیباسازی تکمیل نموده و همراه آثار به دبیرخانه سوگواره ارسال نمایند.
–       چنانچه آثار با مشارکت بیش از یک هنرمند خلق شده باشد، باید مشخصات سایر عوامل و بخشهای مربوطه به صورت کتبی به دبیرخانه جشنواره اعلام شود.
–       استفاده از آثار پذیرفته شده برای چاپ در کتاب و سایر اقلام انتشاراتی و تبلیغاتی، بانک اطلاعاتی و برگزاری نمایشگاه با ذکر نام صاحب اثر برای برگزار کننده مجاز است.
–       برگزار کننده ضمن به کار بردن نهایت کوشش خود برای حفظ و نگهداری آثار، هیچ مسئولیتی در قبال صدمات احتمالی وارده ناشی از ارسال نامطلوب را نمی‌پذیرد. آثاری که به‌طور ناقص ارسال شده و یا موضوع آنها با موضوع معرفی شده منطبق نباشد پذیرفته نمی‌شود.
–       ستاد برگزاری، شخص ارسال کننده را صاحب اثر می‌شناسد، اما در صورتی که خلاف آن ثابت شود کلیه امتیازات متعلق، باطل و اثر مربوطه از جشنواره خارج می‌شود.
–       ارسال آثار به دبیرخانه به منزله قبول مقررات دبیرخانه جشنواره است.
–       آثار نباید تکراری و در جشنواره‌ها و برنامه‌های دیگر ارائه نشده باشد.شرایط و مقررات تخصصی:
–       آثار حداکثر تا تاریخ ۳۰/۳/۱۳۹۲ به دبیرخانه جشنواره ارسال شود.
–       هر هنرمند می‌تواند حداکثر با ارائه ۵ اثر در جشنواره شرکت نماید.
–       آثار روی CD/ DVD ذخیره شده و نام و شماره تلفن طراح روی آن نوشته شده باشد.
–       به همراه هر اثر، یک پرینت رنگی در قطع A4 ارسال شود. شرکت کنندگان توجه داشته باشند که به هیچ وجه روی پرینت طرح یا پشت آن مشخصات خود را درج ننمایند.
–       آثار منتخب بر روی تابلوهای گرافیک محیطی سطح شهر به نمایش درمی‌آیند. بنابراین، از طراحان درخواست می‌شود به ویژگی‌ها و مؤلفه‌های طراحی برای تابلوهای شهری، بیلبورد، سازه، پرتابل، عرشه پل‌ها و… توجه داشته باشند و طرح‌ها را علاوه بر قطع ۱۰۰×۷۰ (پوستر) به صورت لایه باز نیز ارسال نمایند تا ریسایز طرح‌ها متناسب با سازه‌های متنوع سازمان امکان‌پذیر باشد.
–       آثار در وضوح ۳۰۰dpi و در فضای cmyk اجرا شده باشند.
–       استفاده از آرم و عنوان سازمان زیباسازی شهرداری تهران در طرح‌ها ضروری است.
–       آثار ارسالی بازپس داده نخواهد شد. همچنین آثاری که انتخاب نشود، برای رعایت حق طراح، معدوم خواهند شد.
–       شرکت کنندگان باید فرم فراخوان تکمیل شده را همراه آثار به دبیرخانه ارسال کنند.
–       آثار منتخب هیأت داوران جشنواره بر روی سازه‌های تبلیغی سطح شهر به نمایش درمی­آید و به هر اثر منتخب به جز سه اثر برگزیده، گواهی شرکت و مبلغ ۲٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال تقدیم می‌شود.
–       شرکت کنندگان می‌بایست شماره حساب بانکی خود را نیز در فرم وارد نموده تا در صورت انتخاب آثارشان، مبلغ مورد نظر به حساب آنها ریخته شود.

جوایز و هدایا
برگزیده اول:  لوح تقدیر و مبلغ ۱۰ میلیون ریال
برگزیده دوم: لوح تقدیر و مبلغ ۸ میلیون ریال
برگزیده سوم: لوح تقدیر و مبلغ ۶ میلیون ریال

آدرس دبیرخانه:
خیابان ولیعصر، بالاتر از میدان ونک، نرسیده به میرداماد، خیابان دامن افشار، سازمان زیباسازی شهر تهران، طبقه پنجم، معاونت فرهنگی، دبیرخانه دومین جشنواره شهر آسمان. تلفن دبیرخانه: ۸۹۳۵۷۵۲۲

پایگاه اینترنتی: www.zibasazi.ir
ایمیل: shahreaseman‪@‬gmail‪.‬com
تلفن : ‪۸۹۳۵۷۵۲۲-۰۲۱ ساعت کار دبیرخانه از شنبه تا چهارشنبه ۸- ۱۶ + پنجشنبه ۸-۱۲