برگزیدگان پنجمین جشنواره عکس مشهد

1

داوری ۷۵۴۰ عکس رسیده به پنجمین جشنواره ملی عکس مشهد در روزهای ۱۶ تا ۱۹ مهرماه ۱۳۹۱ در خانه هنرمندان مشهد برگزار شد و برگزیدگان بخش‌های اصلی، آزاد، و عکس نوشت این جشنواره انتخاب شدند.
هیات داوران بخش عکس متشکل از: ابراهیم بهرامی، اسماعیل عباسی، کریم ملک مدنی، ساعد نیک ذات و پیمان هوشمند‌زاده با بررسی چندباره آثار، در ‌‌نهایت ۱۸۲ عکس در بخش اصلی (مشهد؛ شهری که دوستش می‌دارم) و ۳۷ عکس در بخش ویژه (آزاد) را مورد گزینش نهایی قرار دادند.
همچنین هیات داوران بخش عکس نوشت این جشنواره متشکل از: علی خدایی، مصطفی مستور و پیمان هوشمند‌زاده از میان ۳۲۸ عکس نوشت رسیده، در ‌‌نهایت ۲۳ اثر را برای بخش مسابقه و چاپ در کتاب، گزینش کردند.

از بین عکاسان شرکت کننده از استان هرمزگان، آثار روح اله بلوچی، سیدعلی‌هاشمی‌و رضا فتحی مقدم از بندرعباس و حسین تهوری و بیتا ریحانی از جزیره کیش به جشنواره راه یافته است.
کیارنگ علایی دبیر جشنواره با اعلام این خبر از تلاش‌ها و همراهی‌های خودجوش و فراوان بسیاری از عکاسان ایران که در طول برگزاری ۷ ماهه این جشنواره در اطلاع رسانی، مشارکت، برگزاری اردو و تبلیغ این جشنواره در فضاهای مجازی شخصیشان کوشش کردند، قدردانی و از این همدلی ابراز خوشحالی کرد. همچنین از اصحاب رسانه و مطبوعات که با حوصله، تمامی‌برنامه‌ها، کارگاه‌ها و اردوهای این جشنواره را به بهترین شکل منتشر کردند و سهم بسزایی در معرفی این جشنواره داشتند، قدردانی می‌کند
این جشنواره که توسط مدیریت هنری شهرداری مشهد برگزار می‌گردد، در مراسم پایانی خود که در بهمن ۱۳۹۱ برگزار خواهد شد بر اساس رای داوران در بخش اصلی به پنج اثر برگزیده به صورت هم سطح مبلغ ۱۲ میلیون ریال، به پنج اثر شایسته تقدیر مبلغ ۳ میلیون ریال، و در بخش آزاد به سه اثر برگزیده به صورت هم سطح مبلغ ۱۰ میلیون ریال، به یک اثر برگزیده به عنوان بهترین ویرایش تصویری مبلغ ۳ میلیون ریال و در بخش عکس نوشت به سه اثر برگزیده به صورت هم سطح مبلغ ۳ میلیون ریال اهدا می‌کند.
برای اطلاعات بیشتر به اینجا و برای بازدید از عکس‌های داوری به اینجا مراجعه کنید.

اسامی‌برگزیدگان این جشنواره به شرح ذیل است:

منبع: عکاسی | Akkasee.com

یک دیدگاه

Comments are closed.