فراخوان چهارمین جشنواره عکس زمان

0


توانمندی هنر عکاسی در کنار ابزار مدرن، انعکاس و پخش لحظه‌ای آن در ترسیم واقعیتهای زندگانی انسان و تبیین جانمایه‌ها و جوششهای فکری و هنرمندانه، موجب شده است که روز به روز بر اهمیت نقش آن در جهان کنونی افزوده شود. پیام نافذ و فراگیر این هنر، به آسانی از مرزهای زمان و زبان می‌گذرد و در انعکاس زیبایی‌های هستی و زشتی‌ها و بی‌عدالتی‌ها و جلوه‌های گوناگون حیات انسانی، راههای دشوار و ناهموار را به آسانی می‌پیماید؛ از این روست که زمان در عکس و زاویه دید عکاسان به عنوان بخش جدایی ناپذیر تصویرتوجه همگان قرار گرفته و عکاس در عرصه انتقال متعهدانه واقعیات و حقیقت جویی نقشی به سزا یافته است.
زمان با ثبت هر فریم عجین گشته است و نگاه تیزبین عکاسان قدر هر لحظه را در کسری از ثانیه بهتر و زیبا‌تر انعکاس می‌دهد که از بازخورد وجود خویش، مهم‌ترین سرمایه‌اش را به وسیله تاثیر گذار‌ترین ابزار هنری که همانا عکس می‌باشد، زمان را از زاویه دید خود می‌کاوند و به زبان گویای تصویر باز می‌نمایند که زمان همه سرمایه انسان است.
زمان، برای چهارمین بار هنرمندان عکاس کشور را فرا می‌خواند.

این جشنواره در ۲ بخش الف و ب برگزار می‌شود:
الف: انقلاب اسلامی‌در گذر زمان (انقلاب و تعمیق اعتقادات مردم، انقلاب، ولایت پذیری و ایثار، دستاورد‌های انقلاب، کار و سرمایه ایرانی)
ب: نگاه آزاد و خلاق به مفهوم زمان

مقررات شرکت: 
۱- هر عکاس می‌تواند با حداکثر ۱۰ قطعه تک عکس در هر بخش شرکت کنند.
۲- هنرمندان عکاس می‌توانند در بخش «ب» در جهت کمک به ایده‌پردازی و اندیشه خود در راستای موضوع جشنواره از ابزار الکترونیکی بهره گیرند.
۳- متولیان برگزاری حق استفاده از عکس‌های پذیرفته شده را با نام عکاس، برای خود محفوظ می‌دانند.
۴- عکس‌ها باید با فرمت JPG و ۳۰۰dpi اندازه ضلع بزرگ ۳۰ سانتی متر با تفکیک بخش‌های جشنواره در قالب CD یا DVD ذخیره و به همراه فایل مشخصات فردی به آدرس دبیرخانه ارسال نماید.
۵- تصمیم گیری در موارد پیش بینی نشده بر عهده دبیرخانه است.

امتیازات: 
* این جشنواره غیر رقابتی بوده و همچون سال‌های قبل تمام راه یافتگان به نمایشگاه برندگان اصلی می‌باشند.
* به تمامی‌افرادی که آثارشان در جشنواره پذیرفته شود بابت هر تک عکس مبلغ ۱۰۰۰۰۰۰ ریال پرداخت خواهد شد.
* به تمامی‌عکاسانی که آثارشان به جشنواره راه یابد علاوه بر لوح تقدیر یک جلد کتاب جشنواره اهدا خواهد شد و در ایام جشنواره می‌ه‌مان گران‌تر از طلای جشنواره زمان خواهند بود و از برنامه‌های ویژه همچون مسابقات جشنواره در جشنواره، سفرهای عکاسی و بازدید از مناطق دیدنی استان مرکزی با حضور اساتید عکاسی کشور بهره‌مند خواهند شد.
* همزمان با افتتاح نمایشگاه، با حضور هنرمندان و اساتید می‌ه‌مان در اراک و مرکز چندین استان (خراسان جنوبی – بوشهر – قزوین – اصفهان – همدان و…) و سایت‌های تخصصی آثار منتخب جهت بازدید عموم افتتاح می‌شود.

هیأت داوران: محمدمهدی رحیمیان – سیدعباس میرهاشمی‌– کریم ملک مدنی
دبیر جشنواره: حمیدرضا مجیدی

گاه شمار: 
آخرین مهلت ارسال: ۱۰ شهریور ماه ۱۳۹۱
انتخاب و اطلاع رسانی آثار: ۲۰ شهریور ماه ۱۳۹۱
برگزاری جشنواره: ۲۸ الی ۳۰ شهریور ماه ۱۳۹۱

دبیرخانه: اراک، خیابان قائم مقام، میدان ساعت، حوزه هنری استان مرکزی، کدپستی: ۳۸۱۷۷۱۳۳۱۱
تلفن: ۲۲۷۰۹۱۹ – ۰۹۳۷۴۶۹۶۲۹۶      فکس: ۲۲۷۰۹۱۸