نمایشگاه عکس‌های امید علیزاده

1

نمایشگاهی از عکس‌های امید علیزاده از مناظر محیطی و زیردریایی و آبزیان خلیج فارس ، همزمان با برگزاری آیین افتتاحیه نخستین جشنواره بین‌المللی فیلم‏های ویدئویی تهران در جزیره ابوموسی افتتاح شد.

وی که از سال ۸۰ غواصی را آغاز کرده است ، سال ۸۶ مدرک عکاسی زیرآب را از اتحادیه اروپا دریافت کرده است و در سال ۹۰ اولین فیلم مستند خود را با نام «بهار زیر آب‏های خلیج فارس» ساخته است.

علیزاده درباره نمایشگاه خود می‌گوید: آنچه در این نمایشگاه شاهد آن هستید حاصل دو سال عکاسی مداوم من برای نمایشگاه است روز ملی خلیج فارس تعدادی از آنها را گزینش کرده‏ام. اولین نمایش این مجموعه در سال ۸۹ و همزمان با روز ملی خلیج فارس در بندرعباس بود که می‏توان آن را نخستین نمایشگاه تخصصی عکس زیرآب در ایران دانست. این مجموعه پس از آن در دو نوبت در اسفند ۸۹ و اردیبهشت ۹۰ در قالب نمایشگاه عکس میزبان علاقه‏مندان بوده است.

انجمن عکاسان هرمزگان تنها مرکزی است که به صورت تخصصی به عکاسی زیرآب می‏پردازد و متأسفانه در سطح ملی به این مقوله توجه جدی نمی‌شود.

علیزاده در پایان تصریح کرد: آرزویم این است که به زودی عکاسان حرفه‏ای دیگری هم وارد این میدان شوند تا به‏زودی شاهد ثبت رسمی‌گونه‏های آبزی خلیج فارس به نام ایران باشیم.

در آیین افتتاح این نمایشگاه حجت الاسلام مریدی زاده مدیر کل ارشاد استان هرمزگان و موسوی فرماندار ابوموسی حضور داشتند.

یک دیدگاه

Comments are closed.