حضور پررنگ عکاسان هرمزگانی در جشنواره‌های کشوری حاصل کار علمی‌است

0
رکوردار حضور در بخش عکس جشنواره اردی بهشت هرمزگان حضور پررنگ عکاسان هرمزگانی در جشنواره‌های کشوری را حاصل فعالیتهای علمی‌و آموزشی دانست.
به گزارش کمیته اطلاع رسانی جشنواره ملی عکس  اردیبهشت هرمزگان، روح اله بلوچی تنها عکاس جشنواره عکس اردی بهشت محسوب می‌شود که بیشترین حضور دراین جشنواره را داشته و همچنین عناوین رتبه‌های مختلفی را در این جشنواره بدست آورده است.
وی متولد ۱۳۵۷ بندرعباس می‌باشد و عکاسی را به طور جدی از اوایل دهه هشتاد دنبال کرده است.
روح اله بلوچی در گفتگو با خبرنگار کمیته اطلاع رسانی جشنواره اردیبهشت هرمزگان، یکی از مهمترین عواملی که باعث شده وی به این حرفه گرایش پیدا کند را ارضا  شدن خود از لحاظ روحی  وهمچنین ثبت کردن  یک قاب زیبا عنوان کرد که دیگران هم از این اثر لذت ببرند.
وی در خصوص نگاهش نسبت به عکاسی گفت: یک اثر که از یک عکاس تولید می‌شود زائیده شخصیت آن عکاس است که از صاحب اثر جدا نیست وهمیشه سعی کرده ام به سوژه‌هایی از طبیعت  بعد و شخصیت بدهم که کمتر دیده شده است.
بلوچی در خصوص حضور مداوم ومستمرش در جشنواره اردی بهشت اظهار داشت: از سال ۱۳۸۵ که به به واسطه فوت کوروش گرمساری این جشنواره آغاز شد به غیر از دوره ششم در تمام ادوار شرکت کرده ام وعناوین و مقام‌های مختلفی را در این جشنواره به دست آورده آورده ام.
این عکاس هرمزگانی یکی از اتفاقات مهم هنری  در زمینه عکاسی  را جشنواره عکس اردی بهشت دانست که  از سال ۱۳۸۵ تا کنون در سطح استانی و کشوری به صورت مستمر برگزار شده که این امر با تلاش و جدیت عکاسان هرمزگانی تدواوم پیدا کرده است.
وی بیان داشت: اعتبار بالای این جشنواره باعث شده که هر سال به تعداد شرکت کنندگان آن افزوده شود و سطح جشنواره هفتم را از لحاظ کیفی وکمی‌نیز بسیار خوب است.
بلوچی نقش عکاسان هرمزگانی در جشنواره‌های کشوری را به واسطه برنامه‌های مختلف، کارگاه‌ها و دوره‌های آموزشی عکاسی پررنگ توصیف کرد و اظهار داشت: این برنامه‌ها موجب شده عکاسان بیشتری از هرمزگان به مراحل نهایی جشنواره‌های کشوری راه پیدا کنند و در نهایت محصول این برنامه‌ها را در آینده بیشتر خواهیم دید.

باسابقه ترین شرکت کننده در بخش عکس جشنواره اردی بهشت هرمزگان اظهار امیدواری کرد که در آینده این جشنواره روند پیشرفت کنونی را همچنان ادامه دهد و خللی در برگزاری این برنامه به وجود نیاید تا این بستربرای ثبت کار عکاسان هرمزگانی و کشوری از بین نرود.