حضور بهترین عکاسان کشور در جشنواره ملی اردی بهشت هرمزگان

0
رییس انجمن عکاسان هرمزگان گفت: بهترین عکاسان کشور هفتمین جشنواره ملی عکس اردیبهشت هرمزگان حضور یافته اند.
به گزارش کمیته اطلاع رسانی جشنواره اردیبهشت هرمزگان، حسام الدین انصاریان در حاشیه برگزاری نمایشگاه عکس هفتمین جشنواره ملی فیلم و عکس اردیبهشت هرمزگان علت افزایش سطح کیفی بخش عکس جشنواره اردیبهشت را انسجام در برگزاری آن دانست و افزود: عمل به تمامی‌موارد مطرح شده در فراخوان جشنواره عکس اردیبهشت توسط انجمن عکاسان هرمزگان، موجب اعتماد عکاسان سراسر کشور به این جشنواره شده و به همین علت بهترین عکاسان کشور در جشنواره اردیبهشت حضور یافته اند.
وی در ادامه به اهداف برگزاری بخش عکس جشنواره اردیبهشت اشاره کرد و اظهار داشت: ایجاد پل ارتباطی میان عکاسان هرمزگانی با بهترین عکاسان کشور و همچنین تبدیل شدن به یکی از بهترین جشنواره‌های عکس کشور از جمله اهداف مهم ما در برگزاری جشنواره اردیبهشت بود که خوشبختانه تا حدود زیادی به این اهداف دست یافته ایم.
رئیس انجمن عکاسان هرمزگان ادامه داد: هم اکنون جشنواره اردیبهشت از نظر تعداد دوره‌های برگزاری بعد از دو سالانه ملی عکس ایران در رتبه دوم کشور قرار گرفته و جایگاه مناسبی را در میان جشنواره‌های عکاسی کشور پیدا کرده است.
انصاریان حمایت مسئولان را در راستای بین المللی شدن جشنواره اردیبهشت ضروری دانست و بیان داشت: چاپ کتاب جشنواره یکی از استانداردهای جشنواره‌های بین المللی عکس محسوب می‌شود که در این راستا کمک مسئولان به علت هزینه‌های بسیار بالای چاپ کتاب عکس بسیار ضروری است و امیدوارم امسال بتوانیم با حمایتهای مالی کتاب عکس جشنواره را چاپ کنیم.
وی در ادامه به حضور پررنگ عکاسان هرمزگانی در مرحله نهایی جشنواره اردیبهشت هرمزگان اشاره کرد و اظهار داشت: در این دوره ۱۹ عکاس هرمزگانی با ۲۵ اثر به مرحله نهایی راه یافته اند که این موفقیت به علت تلاشهای خود عکاسان هرمزگانی و همچنین اجرای برنامه‌های انجمن عکاسان طی سالهای گذشته به دست آمده است.

رییس انجمن عکاسان هرمزگان عنوان کرد: در گذشته عکاسان هرمزگانی نمی‌توانستند به مراحل پایانی جشنواره‌های عکاسی کشور راه پیدا کنند اما تنها در این دوره سه عکاس هرمزگانی به مرحله پایانی دوسالانه ملی عکس ایران مهمترین جشنواره عکاسی کشور که تیرماه برگزار خواهد شد، راه یافته اند.