جشنواره اردی‌بهشت به یکی از رویدادهای هنری مستقل کشور تبدیل شده است

0

مدرس و عضو هیئت علمی‌رشته عکاسی دانشگاه تهران گفت: تداوم در برگزاری جشنواره اردی‌بهشت، این جشنواره را به یکی از رویدادهای مطرح هنری کشور تبدیل کرده که عکاسان برای شرکت در آن برنامه‌ ریزی می‌کنند.

دکتر محمد ستاری در گفت‌وگوی اختصاصی با کمیته اطلاع‌رسانی جشنواره ملی عکس  اردی‌بهشت هرمزگان با بیان اینکه در کشور جشنواره‌های عکس متعددی طی سال برگزار می‌شود، اظهار داشت: باید توجه داشت که “تداوم برگزاری، سیاست‌گذاری‌، بهره‌گیری از داوران زبده، موضوع و کیفیت برگزاری جشنواره‌های عکس” از جمله شاخص‌های تعیین کننده در مطرح شدن و ارتقا جایگاه‌های این رویدادهای هنری است.
وی با بیان اینکه جشنواره عکس اردی‌بهشت هرمزگان طی سال‌های اخیر خیز مناسبی برداشته است، افزود: می‌توان گفت که این جشنواره در تبیین اهداف و کیفیت و نحوه برگزاری روال و تداوم خوبی دارد.
به گفته این مدرس دانشگاه تهران، جشنواره اردی‌بهشت در سطح ملی به یکی از رویدادهایی تبدیل شده است که عکاسان و دانشجویان عکاسی برای شرکت در این جشنواره از سراسر کشور برنامه‌ ریزی می‌کنند.
ستاری با بیان اینکه تداوم برگزاری جشنواره اردی‌بهشت هرمزگان مهمترین شاخصه این جشنواره است، افزود: جشنواره‌های متعددی درسال‌های گذشته در یک و یا دو دور برگزار شده که در نهایت در دوره‌های بعدی تداوم نیافته است، اما باید گفت که مسئولان برگزاری جشنواره اردی‌بهشت در شاخص تدوام برگزاری بسیار موفق عمل کرده‌اند.
عضو هیئت علمی‌رشته عکاسی دانشگاه تهران افزود: از آنجایی که این جشنواره بر محوریت “مستند اجتماعی” استوار است و می‌چرخد، باید گفت که این شاخصه نیز از ویژگی‌های دیگر جشنواره اردی‌بهشت است که در صورت تداوم برگزاری در دوره‌های آتی می‌توان آینده‌ای روشن برای این جشنواره متصور بود.
ستاری با بیان اینکه این جشنواره به یکی از جشنواره‌های تبدیل شده که عکاسان با طیب‌خاطر در آن شرکت می‌کنند، اضافه کرد: همچنین چاپ مداوم کتاب عکس جشنواره اردی‌بهشت نیز یکی دیگر از شاخص‌های آن است.
دکتر محمد ستاری عضو هیئت عملی رشته عکاسی در دانشگاه تهران و در این دانشگاه در دوره‌های لیسانس و فوق‌لیسانس عکاسی تدریس می‌کند.
وی در دور ششم جشنواره اردی‌بهشت به عنوان داور و در این دوره به عنوان میهمان ویژه این جشنواره به هرمزگان سفر کرده است.
در کارنامه ستاری مدیر مسئولی و سردبیری ماهنامه عکس از سال ۶۷ لغایت ۷۷ نیز دیده می‌شود.