اختتامیه چهارمین جشنواره ملی عکس مشهد

0
مراسم پایانی چهارمین جشنواره ملی عکس مشهد عصر روز پنج شنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۰ در مجتمع فرهنگی آریو مصلی‌نژاد مشهد برگزار شد. در این مراسم که با استقبال پرشور عکاسان همراه بود معاونت فرهنگی، اجتماعی شهرداری مشهد، نمایندگان هیات داوران، مدیر عامل موسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی و رییس اداره اسناد و موزه‌های آستان قدس رضوی در کنار جمع کثیری از پیشکسوتان عکاسی خراسان، مدرسین عکاسی و هنرمندان این خطه حضور داشتند.
در بدو ورود میهمانان به سالن بروشوری حاوی عکس‌های نامزد شده برای بخش‌های مختلف جشنواره در اختیار میهمانان قرار گرفت. پخش تصویری ویدئوهای متعدد از مراحل مختلف جشنواره به همراه نمایش ۱۸۹ اثر راه یافته به بخش مسابقه از دیگر برنامه‌های جذاب این مراسم بود.
کیارنگ علایی دبیر جشنواره در بخشی از صحبت خود موفقیت جشنواره را مدیون حضور حداکثری عکاسان مشهدی و اعتماد و هم دلی آنان با این جشنواره ارزیابی کرد و به پاس دستیابی به آماری درخشان در میان جشنواره‌هایی که به حوزه عکاسی مستند می‌پردازند، از تمامی‌عکاسان شرکت کننده قدردانی کرد.
در این مراسم برندگان نهایی این جشنواره به شرح ذیل معرفی و تقدیر شدند:
جایزه بهترین ویرایش تصویری
از میان نامزد‌ها: محمد باقری‌نژاد، محمد ادیبی، امید امیدواری، سید مهدی مصباحی، جلال الدین برادران، وحید قاسمی‌زرنوشه، سعید عامری، امید سریری، گوهر گلچین و امین ابراهیمی، دیپلم افتخار و جایزه بهترین ویرایش تصویری به «سید مهدی مصباحی» از مشهد تعلق گرفت.
 بخش آزاد
از میان نامزد‌ها محمدرضا معصومی، سحر مختاری، سیامک تراکمه‌زاده، رضا خالدی، شادی آفرین آرش، فرزانه فرح بخشی، جلال الدین برادران و میلاد فراهانی تقدیر این بخش به «جلال الدین برادران» و «شادی آفرین آرش» هر دو از مشهد تعلق گرفت و دیپلم افتخار به همراه جایزه این بخش برای برگزیدگان اصلی به نفر اول: فرحناز فرح بخشی از نیشابور، نفر دوم: رضا خالدی از بیرجند، نفر سوم: محمد رضا معصومی‌از تهران اهدا شد.
بخش شهر رضا (ع)
از میان نامزد‌ها‌هادی شکاریان، رویا وثوقیان، سعید نصری، امید امیدواری، فردین نظری، زینب عربی، یوسف اکبری پایبندی و رضا پردل، تقدیر این بخش به فردین نظری از ابهر، سعید نصری از مشهد و رضا پردل از مشهد تعلق گرفت و دیپلم افتخار به همراه جایزه این بخش برای برگزیدگان اصلی به نفر اول: یوسف اکبری پایبندی از تبریز، نفر دوم: رویا وثوقیان از مشهد، نفر سوم: زینب عربی از بوشهر اهدا شد.
بخش مناظر شهری و زندگی روزمره
از میان نامزد‌ها کریم متقی، محمد ادیبی، مهدی جهانگیر، حمید علیپور، حمید سبحانی، امید سریری، صادق ذباح، رضا پردل، معصومه ضابط نیا، سعید گلی، سمیه صاحبی، بهنام صدیقی، امیر عبیداوی، زینب روستایی، ساسان فهیمی، سعید عامری و علیرضا ریاحی فر، تقدیر این بخش به سعید عامری از تهران، محمد ادیبی از مشهد و علیرضا ریاحی فر از مشهد تعلق گرفت و دیپلم افتخار به همراه جایزه این بخش برای برگزیدگان اصلی به نفر اول: بهنام صدیقی از ساری، نفر دوم: مهدی جهانگیر از مشهد، نفر سوم: صادق ذباح از مشهد اهدا شد.
در این مراسم همچنین هفده هزار عکس رسیده در چهار دوره جشنواره ملی عکس مشهد جهت حفظ و نگهداری به موزه اسناد آستان قدس رضوی اهدا گردید.
فراخوان پنجمین جشنواره ملی عکس مشهد که در سال ۱۳۹۱ برگزار خواهد شد منتشر و در پایان این مراسم در اختیار تمامی‌شرکت کنندگان قرار گرفت.