گزارش برگزاری کارگاه آموزشی فتوشاپ

0

کارگاه آموزشی دنیای حرفه ای فتوشاپ با عنوان پردازش رنگ و نور در عکاسی، جمعه سیزدهم آبان ماه ۹۰ با حضور ۲۰۰ نفر در فرهنگسرای طوبی شهر بندرعباس برگزار گردید. این کارگاه آموزشی موفق که حاصل همکاری مرکز آموزشی آترین و انجمن عکاسان هرمزگان بود توسط آقای علی رجبی، مدرس تخصصی نرم افزار‌های فتو شاپ و لایت روم ارائه شد.

اولین بخش از ۳ بخش اصلی این کارگاه با ۳۰ دقیقه  تاخیر به دلیل قطع برق منطقه و طبیعتا قطع برق سالن همایش در ساعت ۹:۳۰ صبح آغاز گردید؛ این امر باعث انتظار مراجعه کنندگان جهت ورود به سالن شد و قبل از ورود به سالن شرکت کنندگان بسته‌های خود را به صورت کاملا منظم تحویل گرفتند. این بسته شامل کارت ثبت نام، گواهینامه شرکت در کارکاه، بروشور آترین و برگه‌های نظر سنجی بود.

بعد از پخش سرود ملی ، جناب آقای حسام الدین انصاریان(دبیر کارگاه و رییس انجمن عکاسان هرمزگان) ضمن خیرمقدم به میهمانان و شرکت کنندگان نکاتی را درباره این کارگاه آموزشی به سمع و نظر شرکت کنندگان رساندند.

در شروع کارگاه اولین کلیپ که آقای اسکات کلبی (رئیس انجمن کاربران حرفه ای فتوشاپ در آمریکا) به معرفی علی رجبی و مرکز آموزشی آترین می‌پرداخت توسط تیم فنی مستقر در سالن پخش گردید و مورد استقبال شرکت کنندگان قرار گرفت. سپس یکی از ویدیو‌های آموزشی که مربوط به تفاوت فایل‌های ۸ بیت و ۱۶ بیت بود پخش شد و کاربران با نحوه آموزش مجازی آشنا شدند و بعد از اتمام کلیپ، علی رجبی اولین بخش تدریس خود را با آموزش هیستوگرام آغاز نمود.

در ادامه ایشان به آموزش شناخت فایل‌های Raw و نحوه استفاده از فرامین Camera Raw پرداخت که با استقبال حاضرین همراه بود.

شرکت کنندگان جهت استراحت و پذیرایی، ساعت ۱۱:۱۵به سالن مربوطه راهنمایی شدند.

در این فرصت تیم تخصصی آترین، خود را برای شروع برنامه دوم آماده می‌کرد.

 

رأس ساعت۱۱:۳۰ بخش دوم با پخش کلیپ دیگری آغاز شد، در این کلیپ شرکت کنندگان مراحل اصلاح رنگ و نور یک تصویر را با استفاده از فرامین Adjustments در فتوشاپ مشاهده کردند.

دربخش دوم علی رجبی تدریس خود را با پرداختن به Adjustments ، قدرت Layer Mask و آموزشShadows & Highlights در قالب یگ لایه Smart ادامه داد.

در بخش سوم سومین انیمیشن مرتبط با این بخش پخش شد. این کلیپ‌ها که همگی از ساختار تصویری قدرتمندی برخوردار بودند، با موسیقی‌های انتخابی و هماهنگ شده ارائه شدند.

بررسی و آموزش فیلترهای فتوشاپ از نکات کلیدی قسمت انتهایی به شمار میرفت، فیلترهایی که در دنیای عکاسی بسیاری از اوقات عکاسان را در شرایط بحرانی کمک می‌کنند.

ساعت ۱۳:۴۵ برگه‌های نظر سنجی و سوالات از بین شرکت کنندگان توسط تیم آترین جمع آوری شد و آقای رجبی پاسخگوی سوالات بود.

سپس احمد علیزاده (مدیر وب سایت آموزشی آترین) به معرفی مرکز آموزشی آترین و مزیت‌های عضویت در آن پرداخت . مرکز آموزشی آترین تخفیف ویژه ای را برای شرکت کنندگان در این کارگاه در نظر گرفته بود که احمد علیزاده، کاربران را با نحوه ثبت نام در وب سایت آترین و استفاده از این تخفیف آشنا نمود.

بخش پایانی برنامه به اهدای جوایز به برندگان قرعه کشی اختصاص داشت که ۳ جایزه نخست (عضویت شش ماه در وب سایت آترین) به آقایان حاضر در سالن تعلق گرفت و به همین دلیل علی رجبی نیز ۳ جایزه دیگر به خانم‌های حاضر در سالن اهدا کرد . همچنین ۲ جایزه دیگر (دی وی دی تکنیک‌های مدرن اصلاح پرتره) پس از قرعه کشی به کاربران تعلق گرفت..

در پایان تعدادی از شرکت کنندگان، عکسی دسته جمعی به یادگار گرفتند. (برای مشاهده بزرگ تر تصویر بر روی آن کلیک کنید.)

تیم فنی و اجرایی مرکز آموزشی آترین مستقر در سالن برگزاری کارگاه به ترتیب از راست به چپ:

روح الله قاضی زاده – علی مطمئن زاده (تیم اجرایی) – حامد سلیمانی (عکاس) – علی رجبی (مدرس و مدیر گروه آترین) – حامد شاهسونی (پشتیبانی فنی)

احمد علیزاده (مدیر اجرایی و مدیر وب سایت آترین) – علی صیرفی (تیم اجرایی)

تیم اجرایی کارگاه از مرکز آموزشی آترین و اعضای انجمن عکاسان هرمزگان